Gera pradžia – pusė darbo

Taigi, 2017 metais bendrajame priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 22 kolegijos. Nuo birželio 1-osios iki liepos 19-osios darbo dienos pabaigos vyksta prašymų priimti studijuoti į universitetus ir kolegijas registravimas. Registracija, prašymo pildymas ir koregavimas LAMA BPO informacinėje sistemoje yra nemokami. Korekcijų skaičius yra neribojamas, todėl tai yra kiekvieno pasirinkimas: likti prie pirminio prašymo pasirinkimo ar kažką keisti, kuomet sužinai egzaminų rezultatus.

Registracija prie sistemos

Kaip vyksta registracija sistemoje? Reikia pateikti savo vardą, pavardę ir el. pašto adresą bei susigalvoti slaptažodį. Vos už kelių sekundžių automatiškai į nurodytą el. pašto dėžutę yra nusiunčiamas laiškas su vartotojo numeriu, kurį reikia naudoti jungiantis prie sistemos.

Jei negaunate el. laiško, reikia kreiptis į LAMA BPO būstinę, kad ši klaida būtų išspręsta, nes pasitaiko atvejų, kai yra blogai nurodomas el. pašto adresas ir laiškas nukeliauja nežinia kur. Jei bandysite jungtis prie sistemos dar kartą ir registruotis naudojant savo vardą ir pavardę, to padaryti jums nebus tiesiog leista, nes tokie duomenys jau buvo naudoti registracijos formoje.

Prašymo pildymas

Užsiregistravote, prisijungėte ir kas toliau? Reikia užsipildyti prašymą, kuriame galima pateikti iki 9 pageidavimų, papildomo priėmimo prašyme – iki 6 pageidavimų. Pildant prašymą reikia nurodyti aukštąją mokyklą, studijų programos kodą ir pavadinimą, studijų formą (-as) ir finansavimo pobūdį. Pageidavimai išdėstomi prioriteto mažėjimo tvarka. Taip pat užpildyti klausimyną ir patvirtinti pateiktų duomenų bei dokumentų tikrumą.

Pirma išvardinkite ten, kur labiausiai pageidaujate. Paskui – kur galbūt stotumėte. Ir vieną kitą pasilikite atsarginį variantą, ypač jei jaučiate, kad konkursinis balas bus „slidokas“.

Atkreipiame dėmesį tų, kurie nusprendė savo ateitį sieti su menų arba ugdymo mokslais, jei nusprendėte pasirinkti šiais programas jos jūsų prašyme turi atsidurti ne vėliau nei likus 24 val. iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo datos.

Beje, ar stojant reikia laikyti stojamuosius egzaminus, galite sužinoti rinkdami informaciją apie dominančią studijų programą pasirinktos aukštosios mokyklos interneto svetainėje. Galimas ir kitas kelias - LAMA BPO informacinėje sistemoje pasirinkus studijų programą, kuriai privalomi stojamieji egzaminai, yra nurodoma, kad vyks egzaminas.

Konkursinio balo skaičiuoklė

Tai, kokie pageidavimai nuguls į prašymą, daugelis jau nusprendė prieš tai, kai pasirinko, kokius egzaminus laikyti. Kaip formuojamas konkursinis balas kiekvienai programai yra nurodyta LAMA BPO puslapyje, tačiau visada yra kviečiama pasižiūrėti ir pasiskaičiuoti savąjį mūsų skaičiuokle. Ar galima iš anksto sužinoti, koks bus konkursinis balas atskirose programose ar kryptyse prieš pildant paraišką? Ne, nes konkursiniai balai atskirose studijų krypčių grupėse ir studijų programose paaiškėja tik pasibaigus bendrajam priėmimui.

Svarbus dar vienas niuansas apie kurį galbūt žino ne visi, nes atsiranda tie, kurie užpildo prašymą ir prie jo negrįžta. Kai brandos egzaminų rezultatai įkeliami į LAMA BPO sistemą, atsiranda dar viena galimybė – prašyme įrašant vis kitas studijų programas, pamatyti konkretų tai programai apskaičiuotą savo konkursinį balą ir pagal ankstesnių metų priėmimo į rezultatus palyginti, kiek galėtų būti galimybių įstoti į vieną ar kitą programą šiemet.

Kas turi pirmumo teisę geriausiųjų eilėje?

Jei du asmenys surenka vienodai balų, tai pasirodo, kad pirmumo teisę turi asmuo, baigęs bazinius karinius mokymus arba atlikęs privalomąją karo tarnybą, asmuo, kurio brandos (stojamųjų) egzaminų arba sporto pasiekimų įvertinimų, padaugintų iš svertinių koeficientų, suma yra didesnė, ir asmuo, kurio brandos (stojamojo) egzamino arba sporto pasiekimų, turinčių didžiausią svertinį koeficientą, įvertinimas yra didesnis.

Finansavimas

Pagrindinio priėmimo metu stojantysis gali gauti vieną kvietimą studijuoti: į valstybės finansuojamą (vf), valstybės nefinansuojamą su studijų stipendija (vnf / st) arba į valstybės nefinansuojamą (vnf) studijų vietą. Tad labai svarbu teisingai užpildyti prašymą nuo labiausiai pageidaujamos studijų programos iki mažiausiai pageidaujamos ir nurodyti finansavimo pobūdį.

Atkreipiame dėmesį

Tiems, kurie viską daro intuityviai, sprendimus grindžia emocijomis, ilgai svarsto ar mėgsta atidėti paskutinei minutei, prašymas ir apskritai stojamasis laikotarpis gali tapti galvosūkiu su ne iki galo išnaudotomis galimybėmis. Pasidarykite viską kuo anksčiau, nes jei bus įvelta klaida, jei kažkas nutiks, geriau nieko nepalikite paskutinei minutei.

Turite dar klausimų? Neaišku? Rašykite mums ir mes jums atsakysime.