Taip pat norime informuoti, kad NEC jau yra oficialiai paskelbę BE užduotis, o jų preliminariais atsakymais pasidalinsime netrukus. Turėsite progą pasitikrinti, ar gerai atlikote užduotis. Kol laukiame, klausiame abiturientų, tai kokios gi nuotaikos?

Daugiau įspūdžių galite skaityti čia.

„Pradėsiu gal nuo to, kad egzaminas man asmeniškai sekėsi neblogai, bet tikėjausi, kad bus geriau. Mokytoja iš manęs tikėjosi šimtuko. Kiek skaičiavau, iš viso padariau 5 klaidas, neįskaitant rašymo. Sunkiausia, žinoma, buvo klausymas. Kaip ir visiems kitiems 4 klausymo užduotyje nėjo susigaudyti, kada reikėjo pradėti sekti tekstą. Klausymo užduoties tekstas visiškai skyrėsi nuo teksto, kuris buvo duotas: sakiniai buvo pakeisti, bet turėjo tą pačią reikšmę, todėl ir buvo labai sunku susekti, kurioje vietoje jau reikia ieškoti ir bandyti išgirsti atsakymą“, –  pasakojo portalo kalbintas Arvydas Katkus.

Abiturientas taip pat atkreipia dėmesį, kad ir skaitymas buvo nelengvas, bet su juo pavyko susitvarkyti. „Kiek bandžiau tikrintis, tai padariau tik vieną abejotiną klaidą. Dar kartą pasikartosiu, bet netikėta buvo 4 klausymo dalis. Ji buvo daug sudėtingesnė nei ankstesnių metų, kurias dažnai darydavom klasėse ir kartais atlikdavome be klaidų. Manau, kad gausiu bent jau 90 proc., bet čia jau, kaip sakoma, kaip Dievas duos“, –  pasakojo į VGTU multimediją arba SMK režisūrą ketinantis stoti vaikinas. Jis pridūrė, kad kol kas dar nėra pakankamai apsisprendęs, kad galėčiau pasakyti, kur stos tiksliai.

Pabaigai Arvydas išsakė ir savo asmeninę nuomonę dėl egzamino stiliaus. „Egzaminas yra per daug įtemptas. Padarius vieną klaidą arba turint abejonių vienoje klausymo užduotyje, galima labai lengvai pasimesti ir išsiblaškyti, kas lemia blogus atsakymus. Manau, kad klausymas turėtų būti arba palengvintas, arba kažkokiu būdu sulėtintas, supaprastintas. Galbūt turi būti skiriamos ilgesnės pertraukos. Dar viena idėja –  mokiniams turi būti leidžiama klausymo klausytis per ausines. Čerškiančios kolonėlės tikrai nepadėjo išgirsti klausymą tobulai,“ – kalbėjo abiturientas.

Portalo kalbintas Laurynas Maciulevičius teigė, kad anglų kalbos egzaminas jam sekėsi gerai. „Ėjau tarsi apsiskaičiavęs, kiek taškų surinksiu. Turėjau tam tikrą nusiteikimą, bet viskas nutiko kitaip: sekėsi tikrai gerai ir žymiai geriau nei tikėjausi. Daugelis labai skundėsi klausymo 4 užduotimi. Man visada buvo sunku daryti tokio tipo užduotis, tačiau egzamine ji man pasirodė tikrai lengva“, – kalbėjo abiturientas. Vaikinas pridėjo, kad skaitymo testas buvo nesudėtingas bei įdomus, tačiau ne viskas ėjosi it sviestu patepta. Laurynas prisipažino, kad sunkiau buvo rašyti esė. „Sugaišau laiko nervindamasis, nes niekaip negalėjau sugalvoti argumentų, nors tema pasirodė labai aktuali ir artima. Tikiuosi gauti bent 80-ties balų įvertinimą“, –  optimistiškai kalbėjo jaunuolis, planuojantis stoti į mediciną arba odontologiją.

Laurynui pritarė ir abiturientė Karolina Burakovaitė: „Egzaminas buvo pakankamai lengvas, išskyrus 4 klausymo užduotį, per kurią buvo neįmanoma suprasti, ką įrašyti.“ Anot Karolinos, skaitymo užduotys jai pasirodė sunkesnės, todėl prie jų reikėjo labiau pasėdėti ir pamąstyti.

„Ypač patiko, kad šiais metais parengė įdomų tekstą – apie mano mėgstamus žaidimus“, – kalbėjo mergina. K.Burakovaitė džiaugėsi, kad tiek klausymo, tiek rašinio temos – lengvos, todėl mergina tikisi gauti 70 proc. Karolina šiuo metu yra viena iš abiturientų, kuri studijas pradėti ketina ne Lietuvoje, o užsienyje. Šiuo metu vyksta stojimo procesas ir mergina bando laimę JK, kur Esekso universitete ketina studijuoti literatūrą ir rašymą.

Kita portalo kurstoti.lt kalbinta abiturientė teigė, kad sekėsi gan neblogai. „Atsižvelgus į mano anglų kalbos mokėjimo lygi, skėsi gan neblogai. Eidama į egzaminą nieko nesitikėjau, žinojau, kad nebus lengva, todėl nemažai neteisingų atsakymų manęs nenustebino. Asmeniškai man sunkiausios buvo skaitymo dalies užduotys, nes randu daug nežinomų žodžių. Tai labai trukdė suprasti tekstą. Lengviausia pasirodė laiško rašymo užduotis. Manau už egzaminą gausiu 50-60 proc., manau tai  yra realiausias rezultatas“, –  kalbėjo Austėja Gudaitytė, ketinanti rinktis ekonomikos studijas.