Požiūris į ateitį. Jei būsite per daug užsimoję ar turėsite per daug didelių ambicijų, tai gali pakenkti jūsų požiūriui į mokymosi ir studijavo procesą. Taip, kai kurios paskaitos yra labiau svarbesnės už kitas, o studentai jas renkasi dėl to, kad galbūt jos yra „ant bangos“ bei daug žadančios. Visada žiūrėkite iš kitos perspektyvos. Galbūt anglų kalba padės jums geriau bendrauti žodžiu ar raštu ateityje, tačiau lankant kitus dalykus ir gilinantis į juos, jums padės tą bendravimą praplėsti, nes turėsite daugiau temų, kuriomis galėsite pakalbėti, išreikšti savo nuomonę.

Prioritetai. Labai lengva yra pagauti pagreitį ir kasnakt iki išnaktų sėdėti prie studijų medžiagos, jei neturi kažkokio nusistatyto plano. Nepamirškite prioritetų, jei jūs rytoj turite svarbų atsiskaitymą ar egzaminą bei šiek tiek skaitymo kitai paskatai – rinkitės svarbiausius. Pasiruoškite egzaminui, o jei liks laiko, paskaitykite. Jei išmoksite dėlioti prioritetus, tuomet lengviau kovosite su stresu ir jūsų pasitikėjimas savimi išaugs.

Pradėkite nuo mažų tikslų. Kuomet reikia paruošti ir pristatyti didelės apimties darbą, tenka neretai pasimesti, o nuo ko pradėti? Visuomet pažvelkite iš šalies ir susikurkite planą, kokių veiksmų bus imtasi, kad būtų įgyvendinta užduotis. Visada parankiau darbą išskaidyti ir nusistatyti apčiuopiamus, bet mažus tikslus. Kiekvieną kartą atlikus tuos tikslus, einama toliau ir žinoma, kad vyksta progresas.

Džiaukitės pergalėmis. Net, jei jos yra nedidelės. Nereikia kažko grandiozinio, tačiau kiekvieną kartą, kai jums pavyksta kažkas, nepamirškite savęs įvertinti ir apdovanoti. Galbūt tai gali būti trumpos pertraukos tarp mokymosi proceso, kuomet į pagalbą pasitelkiamos įvairios pramogos. Būtent tai išlaikys jūsų motyvaciją.

Klysti yra žmogiška. Kartais nutinka, kad ne viską pavyksta padaryti iš pirmo karto. Taip, tenka patirti ir šiokių tokių pralaimėjimų, nes vien gyventi pergalėmis negali. Jei kažkas nepavyko, nepradėkite savęs bausti, niekinti ar kitaip bandyti sumenkinti savo įgūdžius. Kažkoks pralaimėjimas gali būti puikus būdas pamatyti, kur buvo suklysta, išsianalizuoti, kas nepavyko, o ateityje užtikrinti, kad tai nepasikartotų. Juk iš klaidų mokomės. Kiekvieną kartą nepamirškite savęs drąsinti, kad jums pavyks, kitą kartą pasiseks geriau ir niekada nenuleiskite rankų.

Rutina. Kalbame ne apie tai, kad visą save turite skirti tik studijoms. Reikia rasti balansą: skirti laiko mokslams, tačiau nepamiršti ir savęs. Akademiniai tikslai ir siekiai neturi suvalgyti visą jūsų laiką. Palikite kelias valandas savo sveikatai, savo pomėgiams ir šiaip veiklai, kuri jus atpalaiduoja. Visur turi būti išlaikytas balansas, nes kas per daug, tas – nesveika.

Peržiūrėkite. Jei sugalvojote mokymosi planą ar nusistatėte savo rutiną, kaip atrodo jūsų diena, nereikia jos aklai vaikytis ir sekti. Visada yra pravartu įvertinti, ar viskas pavyko: ar tikrai tai, ko norėjote, pasiteisino, galbūt pamatėte, kad nereikėjo daryti kažko. Nebijokite iš naujo peržiūrėti, įvertinti ir jei kažkas neveikia, pakeisti: galbūt pabandėte mokintis vakare iki išnaktų, tačiau esate vyturys ir jums geriau sekasi skaityti ir įsiminti rytais?