Lietuvos karo akademija (LKA) – vieta, kurioje auginami ne tik būsimi karininkai, bet ir tikri lyderiai, pasirengę tarnauti savo šaliai. Ši institucija, įkurta 1992 metais, – tai Lietuvos kariuomenės šerdis, kurioje formuojami šalies gynybos pagrindai.

Įsivaizduokite: jaunuoliai, ką tik baigę mokyklą, įžengia į Lietuvos karo akademiją. Jie dar nesupranta, kad per kelerius metus čia taps ne tik kariais, bet ir įvairiapusiais lyderiais, gebančiais priimti sprendimus ekstremaliose situacijose. Mokymosi procesas intensyvus – nuo ryto iki vakaro vyksta mokymai, karinės pratybos, teorinės paskaitos. Nėra laiko nuobodžiauti, o kiekviena diena kupina iššūkių.

Kiekvieną rytą kariūnai pradeda nuo mankštos, paskui – griežtos dienotvarkės laikymasis. Tačiau mokymasis LKA nėra vien kova su žadintuvu ir fiziniais pratimais. Čia kariūnai mokosi taktikos, strategijos, lyderystės, be to, įgyja aukštojo mokslo diplomą. Svarbu paminėti, kad LKA siūlo ne tik karinę, bet ir civilinę studijų programą, todėl kariūnai tampa ir karo meno meistrais, ir diplomuotais profesionalais.

Siekdama plėsti studijų tarptautiškumą, LKA nuolat dalyvauja tarptautinėse studentų mainų programose, kariūnams suteikia galimybę kaupti žinias ir patirtį studijuojant kitų šalių aukštosiose mokyklose. LKA aktyviai dalyvauja „Erasmus+“ programoje. 

LKA plėtojamas intensyvus tarptautinis bendradarbiavimas: čia lankosi karininkai iš viso pasaulio, dalyvaujama NATO pratybose ir bendrose programose. Kariūnai įgyja naujų žinių, kurias vėliau pritaiko realiose praktikose, ginant Lietuvos ir NATO sąjungininkų interesus. Kariūnai taip pat prisideda prie Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir tarptautinių misijų vykdymo.

Ką siūlo naujos programos?

Tiesiausias kelias siekiant karininko profesijos – tai 4 metus trunkančios studijos LKA, įgyjant pasirinktą civilinį ir privalomą karinį išsilavinimą.

Abiejų krypčių studijų pirmasis pusmetis bus skirtas fiziniam pasirengimui gerinti – pirmąjį semestrą numatytas karinis rengimas. Pirmo kurso kariūnai taip pat turi galimybę tęsti studijas Vilnius TECH ir ten įgyti KAS reikalingas specialybes: orlaivių pilotavimo, skrydžių valdymo, aviacijos mechanikos inžinerijos, avionikos, informacinių ir ryšių technologijų, elektronikos inžinerijos, transporto inžinerijos (rengiami karininkai Jūrų pajėgoms). Toliau mokoma bendrųjų studijų dalykų.

Svarbu ir tai, kad į profesinę karo tarnybą pakviečiami visi LKA absolventai, įgyvendinę jiems keliamus reikalavimus.

Pinigai irgi svarbu – gausite ir stipendiją!

Visų studijų LKA metu būsimiems karininkams suteikiama gyvenamoji vieta (kariūnai gyvena po 2–3), maitinimas, apranga ir kario ekipuotė, mokama stipendija. Tik įstoję į pirmą kursą kariūnai gauna 550 eurų stipendiją. Ji nuosekliai didėja ir ketvirto kurso antrame semestre siekia 1400 eurų!

Kariūnai, be sporto ir aukštojo mokslo, turi ir kitos smagios užklasinės veiklos!

Akademijos kariūnams sudarytos išskirtinės sąlygos sportuoti – tiek tęsti pasirinktos šakos treniruotes, tiek prisijungti prie kitų sporto šakų treniruočių ir komandų. Kariūnai skatinami kelti savo meistriškumo kartelę vis aukščiau, kad, atsižvelgiant į asmeninį ar komandos pasirengimą, galėtų dalyvauti Lietuvos kariuomenės, miesto ir šalies varžybose ir net konkuruoti tarptautiniu lygiu.

Akademijoje nuolat vyksta daugybė renginių, paskaitų, įvairių projektų ir veiklų, vieši žymūs politikai, šaliai svarbūs asmenys ir kt. LKA bendruomenei tikrai neliūdna: minime visas šaliai svarbias datas, turime nuostabią šeimą, su kuria viskuo dalijamės ir kuriame, jog mums visiems būtų gera!

Norite studijuoti? Lietuvos karo akademija yra unikali vieta, kur jauni žmonės tampa ne tik karininkais, bet ir piliečiais, atsakingais už šalies ateitį. Jie čia atranda save, savo stipriąsias puses ir yra pasirengę didžiausiems iššūkiams – tiek asmeniniame gyvenime, tiek tarnyboje. 

LKA – vieta, kurioje lyderystė nėra tik mokslas. Tai ir gyvenimo būdas!


LKA yra unikali vieta, kur jauni žmonės tampa karininkais, atsakingais už savo šalies ateitį. Jie čia atranda savo stipriąsias puses ir yra pasirengę didžiausiems iššūkiams – tiek asmeniniame gyvenime, tiek tarnyboje.