Taigi, pasiimkite popieriaus lapą ir tušinuką. Atsipalaiduokite ir pradėkite. Perskaitę klausimą iš karto užrašykite savo atsakymą ir nepamirškite, kad svarbiausia ilgai negalvoti, o užrašyti pirmąją į galvą kilusią asociaciją, mintį, idėją.

Atsakykite į žemiau pateiktus klausimus:

 1. Įsivaizduokite, kad jūs su kažkuo einate miško taku. Su kuo jūs einate?
 2. Einate mišku ir netoliese pamatote gyvūną. Koks tai gyvūnas?
 3. Kas įvyksta po to, kai susitiko jūsų žvilgsniai (su gyvūnu)?
 4. Jūs toliau einate mišku. Išeinate į proskyną, čia stovi jūsų svajonių namas. Kokio jis dydžio?
 5. Ar jūsų svajonių namą supa tvora?
 6. Jūs įeinate į namą. Einate į valgomąjį pažiūrėti į pietų stalą. Aprašykite ką jūs matote ant stalo ir aplink jį?
 7. Jūs išeinate iš namo per galines duris. Pamatote ant žolės gulintį puoduką. Iš kokios medžiagos jis pagamintas?
 8. Ką jūs darote, pamatę puoduką?
 9. Jūs vaikštote po kiemą ir atsiduriate kiemo gale, ten pamatote vandens telkinį. Koks jis?
 10. Kaip jūs planuojate persikelti per vandenį, kad galėtumėte keliauti toliau?

Dabar susipažinkite su testo rezultatais. Visi jūsų atsakymai – tai jūsų vertybių ir idealų iliustracija. Toliau pateikiamos gairės kaip juos reikėtų analizuoti:

 1. Žmogus, su kuriuo jūs einate – tai pats svarbiausias žmogus dabartiniame jūsų gyvenime.
 2. Gyvūno dydis – tai jūsų įsivaizduojamas vidinių problemų dydis. Kuo didesnis gyvūnas, tuo jums sunkiau šiuo metu gyventi.
 3. Tai, kaip jūs sureaguojate, kaip pasielgiate, susitikus su gyvūnu miške yra dažniausiai jūsų naudojamas problemų sprendimo būdas (agresyvus, pasyvus ar atsitraukiantis, bėgantis nuo sprendimų).
 4. Namo dydis, kurį jūs pamatėte miške – tai jūsų ambicijų dydis. Pavyzdžiui, jeigu namas ypatingai didelis, gali būti, kad jūs puoselėjate nerealius lūkesčius iš gyvenimo.
 5. Jeigu tvoros aplink namą nėra, tai rodo jūsų asmenybės atvirumą ir vidinę laisvę. Jeigu tvora yra, vadinasi, jūs saugote savo asmeninė erdvę, vertinate privatumą bei to paties tikitės iš aplinkinių. Tai yra, niekada neįsiveršite į kitų žmonių asmeninę erdvę be jų sutikimo.
 6. Jeigu valgomajame jūs nepamatėte maisto, gėlių, žmonių, greičiausiai, šiuo metu jūs esate labai nelaimingas (-a).
 7. Medžiagos, iš kurios pagamintas puodelis, tvirtumas ir ilgaamžiškumas rodo tai, kaip jūs vertinate savo santykius su artimaisiais, šeimos nariais. Koks buvo jūsų puodelis? Vienkartinis popierinis ar plastikinis? Stiklinis? Tokiu atveju, jums greičiausiai neramu dėl dabartinių savo santykių su šeimos nariais. O jeigu jūsų puodelis buvo metalinis ar porcelianinis, tuomet jums nėra dėl ko nerimauti.
 8. Jūsų elgesys su puodeliu apibūdina jūsų santykį su žmogumi iš pirmojo klausimo.
 9. Vandens telkinio dydis parodo jūsų fantazijos, aistros, svajonių dydį.
 10. Kuo „šlapesnį“ būdą persikelti per vandens telkinį pasirinkote, tuo didesnė įtaką jūsų gyvenimui daro jūsų svajonės, fantazijos, aistrą veikti.

Svarbu pažymėti, kad šį testą galite kartoti kas kelias savaites, mėnesius ar metus. Nes jo rezultatai atspindi  ne bazines jūsų charakterio savybes, asmens bruožus, o jūsų dabartinė psichologinę, emocinę būseną.

Parengė psichologė Diana Naikauskė

facebook_logoKur stoti