Mokinių grupes į svečias šalis lydėjo lydintys asmenys – Marijampolės profesinio rengimo centro atstovai.

Stažuotės metu mokiniai gilino profesines žinias Viduržemio jūros virtuvės patiekalų gamyboje ir jūros gėrybių gaminimo technologijose, susipažino su kitų šalių kultūra, praplėtė akiratį, tobulėjo kaip asmenybės. Tobulinant profesines kompetencijas, buvo ypač naudinga dirbti su modernia šiuolaikiška virtuvės įranga, įvairių rūšių jūros produktais, išmokti gaminti žuvies ir ”fussion cuisine” patiekalus, dirbti komandoje.

Virėjo specialybės pirmo kurso mokinė Justina Seniūnė ir antro kurso mokinė Gintarė Rakauskaitė atliko praktiką Maltoje, POPEYA VILLAGE (Popajaus kaimas) restorane. Maltoje projekto dalyviai įgijo įvairiapusės patirties: gyvenimo užsienyje, užsienio kalbos įgūdžių pagerinimo, darbo virtuvėje, išmoko naujų receptų.

Italijoje patirties įspūdžiais mielai dalinosi Rolandas Pranevičius ir Vaida Šuminienė. Projekto dalyviai buvo apgyvendinti viešbutyje Quality Hotel Atlantic Congress & Spa, Borgaro Torinese mieste, drauge su kitais projekto dalyviais iš Marijampolės profesinio rengimo centro bei Biržų technologijų ir verslo mokymo centro. Mokiniai išmoko ruošti jūros gėrybes, susipažino su Italijos nacionaline virtuve, maisto ruošimo ir patiekimo subtilybėmis.

Dalyvių stažuotę patvirtina sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai.