Ką galėtumėte pasakyti jaunam žmogui, kuris svajoja arba svarsto galimybę stoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją?

Kviečiu svajoti, bet ir gerai pagalvoti: renkamės gyvenimo profesiją. Tai atsakingas pasirinkimas. Menininko profesija skiriasi nuo visų kitų ne mažiau gerbiamų profesijų tuo, kad čia beveik nėra ribų tarp darbo ir laisvalaikio. Tai yra gyvenimas mene.


Žinoma, startinė pozicija tų žmonių, kurie jau studijavo atlikimo meną specializuotose muzikos mokyklose, yra kitokia nei tų, kurie ketina rinktis mūsų siūlomas studijas, nebūtinai reikalaujančias išankstinio pasirengimo (pvz., teatras, kinas, net šokis). Tačiau visas mūsų studijų kryptis vienija ištikimybė menui.

Labai dažnai sukuriama iliuzija, kad akademijos studijų rezultatas – tai nuolatinė šventė: koncertai, spektakliai, kino filmai, knygų pristatymai. Taip, tai šventė. Bet tam, kad ji įvyktų, reikalingas pasiaukojantis, kartais alinantis darbas.

Taigi dar kartą siūlau gerai apsvarstyti savo pasirinkimą. O patogiausias būdas susipažinti su būsimų studijų perspektyvomis ir galimybėmis yra ateiti į Atvirų durų dienas (Vilniuje - kovo 23 d., Klaipėdoje - kovo 30 d.). Čia susirinks jūsų būsimieji pedagogai. Mes didžiuojamės, kad turime pačios aukščiausios kvalifikacijos akademinį personalą, pedagogus, tarp kurių, beje, yra arti 30 Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų.