Filmas paremtas Jaroslavo Melniko apysakų ir apsakymų rinkiniu „Rojalio kambarys“.
 

Filmą pasiūlė LMTA partnerinė mokykla

K. Matvejevaitės „Paskutinę dieną“ Bergamo kino festivaliui pasiūlė Milano Luchino Visconti kino mokykla, su kuria bendradarbiauja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Kovo 9-17 dienomis vyksiantis 37-asis Bergamo kino festivalis (Bergamo Film Meeting) K. Matvejevaitės filmą rodys specialioje trumpametražių filmų programoje „CILECT Prize 2018“, skirtoje Tarptautinės kino ir televizijos mokyklų asociacijos CILECT filmams.

 

Filmo laurai Lietuvoje

Filmas „Paskutinė diena“ buvo sukurtas 2017 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje tuo metu joje studijavusių režisierės K. Matvejevaitės, operatorės Odetos Riškutės ir prodiuserės Urtės Emilijos Aškelovičiūtės. Per keletą metų ši trumpametražė juosta spėjo sukaupti gana plačią rodymų geografiją Lietuvos ir užsienio festivaliuose.

„Paskutinė diena“ demonstruota svarbiausiuose Lietuvos kino festivaliuose „Kino pavasaris“ ir „Scanorama“. Pastarajame K. Matvejevaitės filmas buvo įtrauktas į konkursinę trumpametražių filmų programą „Naujasis Baltijos kinas“ ir tapo konkurso nugalėtoju. Pernai juosta buvo rodyta ir Višegrado filmų forume (Bratislava, Slovakija).
 

Įvertintas studenčių darbas

2018 metais „Paskutinė diena“ pelnė „Sidabrinio gervės kiaušinio“ prizą kaip geriausias metų studento darbas Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“.

Režisierė Klaudija Matvejevaitė (c) LMTA

Filmo operatorė Odeta Riškutė, dar tęsianti magistro studijas LMTA, 2018 metais už „Paskutinė dieną“ pelnė Lietuvos kino operatorių asociacijos „Ąžuolo“ apdovanojimų „Gilę“ kaip geriausia metų lietuviškojo kino jaunoji operatorė.

Operatorė Odeta Riškutė (c) LMTA

„Lithuanian Shorts“ organizuojamoje trumpametražių filmų dienoje „Paskutinei dienai“ suteiktas daugiausia festivalių per metus apkeliavusio trumpametražio filmo titulas. 

Gana plataus atgarsio sulaukė dar vienas Klaudijos Matvejevaitės filmas „Kai perplauksi upę“ (2018), taip pat sukurtas LMTA. Beje, filmą šiomis dienomis galima buvo išvysti Tarptautiniame studentų kino festivalyje „Šoblė 2019“.