LMTA šokti pradėjo prieš dvidešimtį metų, kai buvo įkurta Šokio ir judesio katedra. Šiandien šokis ir su juo susijusi menų pedagogika dėstoma ir LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedroje. Tad šių metų festivalio programoje neatsitiktinai kviečiama susipažinti su įvairiais požiūriais į šokį ir jo formomis edukaciniame procese. 

Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Izraelis – šių šalių mokyklų atstovai pristatys šiuolaikinio šokio pasirodymus, filmus, ir ves paskaitas tris dienas truksiančiame festivalyje Menų spaustuvėje bei LMTA Balkono teatre.

Atidarymo vakarą, gegužės 31 d., Menų spaustuvėje pristatomos dvi premjeros ir speciali miniatiūrų programa. Festivalio pradžią skelbs LMTA diplomančių Monikos Voišnytės ir Juditos Vassos spektakliai. 19 val. Kišeninėje salėje apie susitaikymą su visuomenės primetamais standartais kvies pamąstyti „Bling Bling Bang“ (choreografė M. Voišnytė), o 20 val. spektaklis „Išeitis“ klaus, kaip dažnai esame savo veiksmų, įpročių bei pasirinkimų įkaitai. Vakarą 21 val. Kišeninėje salėje užbaigs „Mažos formos iš Europos“ – užsienyje šokį studijuojančių lietuvių ir jų kolegų miniatiūrų programa. 

Birželio 3 d. šokio šurmulys persikels į Gedimino prospektą – LMTA Centrinius rūmus. Vakaras prasidės neįprastoje, tačiau įspūdingoje erdvėje – Akademijos rūsyje, Akmeninėje salėje. Nuo 17 val. choreografė, atlikėja ir savamokslė vizualiųjų menų kūrėja iš Helsinkio menų akademijos, Sonja Jokiniemi, skaitys paskaitą apie žmogaus-daikto santykį „Entangled Relations: Innanimate Worlds and Other Languages“. Nerti dar giliau į menkai pažintą meninių tyrimų lauką, aptarti „vertimo“ sąvoką ir jos įtaką choreografiniams procesams nuo 18 val. kvies choreografė, atlikėja Jenni Elina von Bagh paskaitoje „Adapting Translation As an Approach In Artistic Processes“. Kiek vėliau, 19 val., LMTA Balkono teatre pasirodys Izraelio muzikos ir šokio akademijos studentai. Susitaikymą su skaudžiomis netektimis karo kontekste, kurios slypi mūsų visų atmintyje, svečiai nagrinės spektaklyje „Ir vėl iš naujo“. Trečioji festivalio premjera – Ugnės Kavaliauskaitės „I Cure“ – bandys bent akimirkai sustabdyti laiką prieš paskutiniąją dieną…

„Šhock Academia“ birželio 4 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje kvies pasinerti į šokio vaizdinių sapną. Svečiai iš Latvijos kultūros akademijos bandys sužinoti ar „Pjeras – miręs?“, LMTA Klaipėdos fakulteto studentai pristatys miniatiūras „I Love You, Jack“, „(Ne)tikra“, „Užsikimšęs“ bei „Užmirštas miestelis“, o šokėjai iš Jungtinės Karalystės Edge Hillo universiteto bandys pasiekti „Išsilaisvinimą“. Po nedidelės pertraukos, 20.20 val., „Counterpoint progressions“ (judesio konsultantė Aira Naginevičiūtė) šokis susidurs su elektronine muzika ir atskleis nepažintąsias kryptis. Festivalį 21 val. Menų spaustuvės kavinėje užbaigs šokio filmų peržiūra. Skirtingos žanro prieigos atsiskleis LMTA, Nyderlandų naujosios šokio raiškos (SNDO) ir Talino universiteto Baltijos kino ir medijų mokyklų darbuose. 

Visi festivalio renginiai – nemokami. Plačiau susipažinti su „Shock Academia“ programa ir naujienomis galite svetainėje www.shockacademia.lt

Šokio studijas LMTA vykdomos Vilniuje ir Klaipėdoje. Daugiau informacijos apie priėmimą rasite ČIA