Kepinys – tai meno kūrinys. Todėl graži kepinio išvaizda įpareigoja. Gražus kepinys neturi nuvilti ir savo skoniu. Gražiais ir skaniais kepiniais mes mėgaujamės visada. Tai daug „saldžių akimirkų“ prie kavos ar arbatos puodelio. Konditerija – tai mokslas ir kartu menas, kuris gyvenimą gali padaryti saldesnį ir gražesnį be jokios ypatingos progos. 

Jeigu norite sužinoti konditerijos paslaptis, nustebinti draugus ir šeimą švenčių metu – pats laikas tapti konditeriu. Tai ne tik darbas, bet ir kūryba. Net ir paprasčiausias pyragaitis gali tapti tikru šedevru įdėjus šiek tiek pastangų bei derinant puošimo elementus. Išmokime tai kartu, prisijunk prie mūsų, ateik mokytis į Elektrėnų profesinio mokymo centrą ir pasirink konditerio specialybę.

Konditerio profesinio programa skirta asmenims, norintiems įgyti konditerio kvalifikaciją. Pagal šią programą gali mokytis asmenys, turintys brandos atestatą ar kitą profesinę kvalifikaciją ar aukštąjį išsilavinimą, ir siekiantys įgyti antrą specialybę. Informacija  ir dokumentų pildymas www.lamabpo.lt .

Konditerio modulinė profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą konditerį, gebantį savarankiškai gaminti konditerijos gaminius, parinkti žaliavas ir jas paruošti gamybai, maišyti tešlas ir ruošti konditerinius pusgaminius, gaminti miltinę, kreminę, cukrinę konditeriją ir dekoravimo  elementus.

Programos dalykų moduliai yra savarankiški, juose integruojamos visos kompetencijai įgyti numatytos reikalingos žinios ir praktinis mokymas. Baigus modulį, vertinamos žinios už tam tikrą dalyką ir įgytus gebėjimus praktinio mokymo metu. Programa parengta, remiantis konditerio rengimo standartu, bei sudaryta, atsižvelgiant į darbdavių pageidavimus ir reikalavimus šiuolaikiniam konditeriui, bei ją baigusiojo gebėjimu prisitaikyti dirbti šiuolaikinėmis ekonominėmis sąlygomis.

Mūsų mokykloje būsimieji konditeriai mokomi šių modulių: mielinių ir nemielinių konditerijos gaminių ruošimo, kreminių gaminių gamybos, desertų ir rankų darbo saldainių gamybos. Būsimasis konditeris mokomas gaminti tešlas (mielinę, sluoksniuotą, kapotą, trapią, biskvitinę ir kt.), formuoti pusgaminius, ruošti įdarus, kremus, sirupus, glajus, taip pat gaminti keksus, vyniotinius, sausainius, tortus ir pyragaičius. Konditeris išmoksta gaminti puošimo elementus ir jais apipavidalinti proginius konditerijos gaminius. Mokoma dirbti pagal naujas gamybos technologijas, taikant naujas konditerines žaliavas, įrengimus ir inventorių. Kiekvienas konditerijos gaminys puošiamas savitais principais ir būdais, todėl mokymo metu lavinami meniniai gebėjimai.

Praktinių darbo įgūdžių būsimieji konditeriai įgyja per praktinio mokymo pamokas mokykloje ir pas darbdavius. Mokiniams organizuojami tarptautiniai, respublikiniai ir mokykloje meistriškumo konkursai. Balandžio mėnesį Klaipėdos turizmo mokyklos organizuotame tarptautiniame konkurse, kuriame dalyvavo 12 mokyklų iš Lietuvos ir Latvijos, mūsų mokyklos konditerių komanda užėmė trečiąją prizinę vietą. Mūsų mokiniai dažnai stažuojasi ir atlieka praktiką užsienyje: Vokietijoje, Italijoje Maltoje ir kt. Europos šalyse.

Konditerio profesija yra prestižinė. Baigę profesinę mokyklą ir sėkmingai išlaikę asmens kompetencijų egzaminą, asmenys įgyja konditerio kvalifikaciją ir jiems išduodamas valstybės pripažintas kvalifikacijos pažymėjimas.

Specialistas gali dirbti konditeriu – duonos, pyrago, konditerijos gaminių įmonėse, akcinėse bendrovėse. Iniciatyvus specialistas gali steigti verslo įmonę ar dirbti individualiai. Galima sukurti savo nuosavą verslą ir kepti nedideliais kiekiais namuose pagal individualios veiklos pažymėjimą.

 

                                                                 Vyresnioji profesijos mokytoja Danguolė Bulaukienė