Padavėjo ir barmeno specialybė nėra monotoniška, dirbant šį darbą netrūksta bendravimo ir kūrybos, o pasirinkęs šią profesiją Tu išmoksi ne tik aptarnauti įvairaus amžiaus svečius, bet ir  jiems patarsi, paaiškinsi, kaip išsirinkti norimus patiekalus bei prie jų tinkamus gėrimus. Gebėsi serviruoti bei dekoruoti stalus įvairioms progoms, šventėms. Sužinosi, kaip sudaromas valgiaraštis, kainoraštis ir kaip lengvai bei gražiai paruošti įvairių rūšių kavas bei kokteilius. Taip pat išmoksi naudotis technologiniais įrengimais bei elektroniniais kasos aparatais, įvertinti verslo aplinką, tvarkyti įvairius materialinių vertybių ir pirminius finansų apskaitos dokumentus,  sudaryti technologines bei kalkuliacines baro patiekalų ir gėrimų korteles bei jomis naudotis.

Iniciatyvus, verslus padavėjas ir barmenas gali įsteigti individualią viešojo maitinimo ar kitą aptarnavimo sferos įmonę, kurios vis labiau populiarėja.

Mokymosi trukmė – 1 metai. 70% sudaro praktinis mokymas, kuris pas mus vykdomas mokomojoje kavinėje jau nuo pat pirmųjų savaičių, o kad išmoktume dirbti su kuo įvairiausiais baro įrengimais, aptarnavimo sistemomis, susipažintume su naujausia produkcija, tendencijomis ir technologijomis, vykstame į įvairius mokymus, kviečiame įmonių atstovus, virtuvių šefus, vykstame į įmones, stažuotes užsienyje – visa tai mūsų mokiniams ne tik suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, bet ir padeda įgauti daugiau darbinės praktikos, susipažinti su kita kultūra, aplinka. Įgiję profesiją mokiniai lengvai įsidarbina jiems patikusioje įmonėje.

Taip pat turint vidurinį išsilavinimą, galima studijuoti aukštojoje mokykloje (baigus profesinę mokyklą ir stojant į aukštąsias mokyklas pridedami papildomi balai).

Padavėjų ir barmenų specialybės darbuotojų labai trūksta mūsų darbo rinkoje, tad jei susidomėjai, ateik mokytis į EPMC!

 

Aptarnavimo, barmeno darbo organizavimo mokytoja

Milda Šimonienė