Į interjero apipavidalintojo mokymo programą įtraukti visi pagrindiniai interjero apipavidalintojo dalykai. Atlikdami praktinius darbus mokiniai išmoksta naudotis AutoCad, Photoshop, 3D programomis. Mokantis šios specialybės galbūt reikia daugiau inžinerinių žinių, nes projektuojant patalpas reikia išmanyti technologijas, spalvų spektrą, bet svarbus ir interjerinis supratimas, kad visuma atrodytų patraukliai. Kalbant apie objektų dekoravimą, prioritetine tampa meninė nuovoka, nes svarbu, kas bus išskirta, ar pavyks atskleisti vertingąsias architektūrines, menines ypatybes ir tai, kas vertinga, parodyti kitiems. Interjero apipavidalinimas – gana plati sritis, todėl baigę mokslus, interjero apipavidalintojai turi išmanyti daug dalykų ir studijuodami susipažįsta su renginių apipavidalinimu, vitrinų puošyba, interjero dekoravimu, reklamos sritimis.

                    Šios srities specialistas turi turėti tam tikrą viziją: ji gali sutapti su architektūrine idėja arba būti savarankiška. Tad svarbios ir meninės idėjos, ir stiprus inžinerinis pasiruošimas. Be meninių ir techninių gebėjimų, svarbios ir žmogaus psichologijos žinios. Gyvenime yra daug dalykų, kuriuos atliekame intuityviai, net nesusimąstydami, tad tinkamai suprojektuotas interjeras atveria labai plačių galimybių veikti žmogaus elgseną.

Mokslo metų eigoje kasmet organizuojamas jau tradicija tapęs būsimųjų interjero apipavidalintojų profesinio meistriškumo konkursas. Tai tarsi pirmas laiptelis profesinio meistriškumo link, patikrinant savo profesines žinias ir įgūdžius prieš asmens įgytų kompetencijų vertinimą. Taip pat mokiniai vyksta stažuotis į Maltą, Jungtinę Karalystę.

Šiandien besirenkantiems specialybę patarčiau pasirinkti tokią specialybę, kuri iš tiesų būtų Jums miela, įdomi ir galėtumėte joje siekti ir pasiekti gerų rezultatų. Juk užsiimdami mėgstama veikla nė nejaučiame, kad dirbame. Bet kurioje srityje, jei esi savo srities profesionalas, eini koja kojon su naujausiomis srities tendencijomis, visada būsi geidžiamas specialistas ir gali gauti didesnį atlyginimą nei vidutiniokas. Tad jei jaučiat, kad ši specialybė jums artima, esat laukiami Elektrėnų profesinio mokymo centre.

 

Žana Sadkauskienė, Interjero dizaino ir apdailos darbų mokytoja