Vilniaus verslo kolegijos studentės Vingros Ramanauskaitės laiškas ir akimirkos iš Erasmus studijų Olandijoje

„Tik grįžusi iš keturių mėnesių praktikos Graikijoje ištraukiau dar vieną auksinį bilietą ir išvykau pusei metų į Olandiją. Labai džiaugiuosi išnaudojusi galimybė studijuoti svetur. Manau studentai turėtų būti aktyvūs ir sudalyvauti „Erasmus“ programoje. Apversti savo gyvenimą aukštyn kojom, išlipti iš komforto zonos ir pasisemti neįkainojamos patirties turėtų kiekvienas studentas!“, – pasakojo mergina.

Šiuo metu Vilniaus verslo kolegijos studentė studijuoja Hanze universitete. „Šis universitetas orientuojasi į praktinį studijų pobūdį, tad džiaugiuosi, jog projektai ir grupinis darbas – neatsiejama studijų dalis. Žinoma, mokymosi sistema čia visai kitokia, dvi egzaminų sesijos per pusmetį, pranešimų rašymas, naujausių technologijų naudojimas ir panašiai. Aš čia dar tik trečias mėnuo, tačiau patirties ir žinių jau pasisėmiau daugiau nei tikėjausi.

Universitetas – didžiulis, kartais tenka klaidžiot ieškant auditorijos. Tokiais atvejais kolegijos pasiilgstu labiausiai. Tačiau nerasi nė vieno, kuris nekalbėtų angliškai, pradedant senyvo amžiaus gyventojais, baigiant benamiais, tad pasiklydus, ar prašant pagalbos dar neteko naudoti gestų kalbos.

Prisitaikyti prie olandų lėto temperamento ir gyvenimo stiliaus nebuvo lengva, tačiau perlipus adaptacijos laikotarpį gali iš arčiau susipažinti su jų kultūra ir įsilieti į visai kitokį gyvenimo tempą, negu mes, lietuviai

Žinoma, gyvenant Olandijoje nekeliauti – ko gero neįmanoma. Jau teko aplankyti ekstravagantišką sostinę- Amsterdamą ir keletą kitų didžiųjų miestų. Taip pat, susisiekimas su kitomis Europos šalimis čia labai patogus ir nebrangus, tad kelionė į Ispaniją per Kalėdų atostogas jau suplanuota!“, – džiaugėsi studentė.

„Esu susižavėjusi šalies unikalia kultūra, architektūra, gyvenimo stiliumi... O tu, studente, ko lauki? Kas jei ne tu? Kada jei ne dabar?".

www.kolegija.lt