Jau kuris laikas pasaulyje viešbučiai, restoranai ir kavinės, spa centrai, konferencijų ir renginių organizatoriai, kruizinių laivų ir aviakompanijų bei keleivinio transporto paslaugų tiekėjai yra priskiriami svetingumo industrijai. Be abejonės, minėti verslo sektoriai glaudžiai siejasi su turizmu, kuris pasaulyje nuolat auga, nepaisant pasitaikančių krizių. 

Mes tapome mobilūs, mes ieškome galimybių kaip paįvairinti savo patirtis tiek darbinės veiklos, tiek laisvalaikio metu. Mūsų augantiems poreikiams tenkinti apgyvendinimo ir maitinimo įmonės, kurortai, verslo susitikimo ir konferencijų, pramogų ir renginių organizatoriai ar vežėjai  kuria vis naujus produktus ir paslaugas tarpusavyje konkuruodami dėl „svetingiausios įmonės“ vardo. Dėl svetingumo statuso pasaulyje  vyksta nuožmi konkurencija tarp miestų ir net šalių. Šiandien svetingumo industrija yra didelis ir kompleksinis verslas. Kaip rodo pasaulinės tendencijos, svetingumo industrija palaipsniui transformuoja net turizmo verslą, kuris, kaip dažnai sakoma, buvo 20a. fenomenas. Dėl mūsų mobilumo, nepriklausomumo priimti sprendimus ir planuoti savo laisvalaikį ir darbinius susitikimus dėka išmaniųjų technologijų masinio įsigalėjimo, turizmo agentūrų tinklas traukiasi pasaulyje, o turizmo agentai vis dažniau persikvalifikuoja į svetingumo industrijos specialistus.  Panašu, kad svetingumo industrija ir jai priklausantys verslo sektoriai, besirūpinantys kaip mus nustebinti, kaip pamaloninti ir geriau aptarnauti pretenduoja tapti 21a. kultūros ekonomikos verslo lyderiu.

Globaliame pasaulyje svetingumo industrijos specialistai turi neribotas galimybes profesinei karjerai. Specialistai dirba viešbučių, restoranų vadybininkais, konferencijų ir verslo susitikimų bei renginių organizatoriais, dalyvauja ir įgyvendina įvairius projektus, atsakingi už klientų aptarnavimo sistemų, inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimą. Darbas svetingumo industrijos srityje, kaip taisyklė, reikalauja kūrybiškumo, iniciatyvumo, naujų technologijų ir socialinės komunikacijos žinių ir gebėjimų, atsakingumo ir pareigingumo, įžvalgumo. Tačiau  vienas iš svarbiausių reikalavimų - tai noras suprasti ir mylėti žmones, nes svetingumo industrijos verslo sektorių  veiklos sėkmė neįsivaizduojama be žmonių ir tarnavimo jų poreikiams.

Pasirenkantys studijas svetingumo industrijos ir renginių programoje yra supažindami su viešbučių, maitinimo įmonių verslo organizavimo ir verslo principais, marketingo ir klientų aptarnavimo žiniomis,  renginių (konferencijų, verslo ir laisvalaikio) organizavimo verslo principais ir specifiniais aspektais. Studijuojantys praktinius įgūdžius lavina rengdami projektus, vykdydami svetingumo industrijos įmonių užsakymus ir užduotis,  praktikos (Lietuvoje ir  užsienio šalyse) metu, dalyvaudami savanoriškoje veikloje asistuojant „Convene Lietuva“ – tarptautinių konferencijų ir verslo susitikimų organizatoriaus Lietuvoje, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos renginiuose ir dalykinėse parodose.  Studijuojantys turi galimybę  rinktis ir studijuoti užsienio partnerių mokymo institucijose pagal Erasmus mainų programas. Studijų laikotarpiu organizuojamos paskaitos su atvykstančiais dėstytojais iš kitų šalių.

2015 metais Vilniaus Verslo kolegijoje viešėjo ir paskaitas skaitė svetingumo sektoriaus žymus ekspertas Dave Robinson iš Didžiosios Britanijos, prof. Francisco Teixeira Pinto Dias iš Portugalijos, kurie įžvalgiai pristatė naujausias svetingumo industrijos ir renginių tendencijas pasaulyje. 2015 metais pradėtas įgyvendinti projektinio mokymo metodas nustebimo savo gerais rezultatais – studenčių Vingros Ramanauskaitės ir Neimintos Kiškytės vykdomas baigiamasis projektas sulaukė pripažinimo Vilniaus miesto savivaldybės konkurse „SMART Vilnius“, kur buvo pristatyta inovatyvi Vilniaus miesto svetingumo paslaugų gerinimo galimybė įvertintas II vieta, studentės Goda  Garlienė ir Simona Ragauskaitė parengė puikų miesto renginio projektą skatinant šeimų laisvalaikio galimybes panaudojant Vilniaus miesto atviras erdves ir kultūros ir meno institucijų potencialą, Idėja buvo pristatyta Vilniaus savivaldybei ir kitiems potencialiems investuotojams.

Tad, jei esate neabejingi žmonėms ir jų poreikiams, ieškote galimybių derinti kūrybines idėjas ir verslą, svajojate būti renginių sūkuryje pagalvokite – gal svetingumo industrija ir renginiai – tai ta sritis, kur galite save atrasti ir tobulėti siekiant profesinės karjeros ir pripažinimo.

www.kolegija.lt