Ar dar prisimenate tradiciją, kad prie Kūčių stalo reikia rinktis sužibus pirmajai žvaigždei? Tikriausiai daugelis iš mūsų jau esame primiršę pačias seniausias tradicijas. Gruodžio 8 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Tarptautinių ryšių skyrius ir ESN LEU (Erasmus Student Network) organizavo šventę-atsisveikinimo vakarą. Erasmus+ ir iš įvairių pasaulio šalių atvykę studentai, studijuojantys LEU, turėjo galimybę susipažinti su lietuviškų švenčių papročiais, tradicijomis.

 

Vakaro programa prasidėjo Gretės Jokubauskaitės daina „Tyli naktis“. Po jaukios įžangos sakytos sveikinimo kalbos, kurios užsienio šalių studentams priminė, kokia buvo semestro pradžia mūsų universitete. Pajausta artėjanti studijų pabaiga, žadanti išsiskyrimą su atrastais draugais. Kad išsiskyrimas būtų ne toks liūdnas, susipažinta su linksmomis šv. Kalėdų ir Kūčių švenčių tradicijomis, būdingomis lietuviams.

 

Šventėje žaisti žaidimai, susiję su Erasmus+ studentų kelione į Lietuvą, taip pat prisiminti ir tie žmonės, mentoriai, kurie išskėstomis rankomis laukė atvykstančių užsienio studentų ir per visą viešnagę Lietuvoje rūpinosi jų užimtumu, smagiais įspūdžiais ir pačiais geriausiais prisiminimais. Užsienio studentų laukė dar viena jų mentorių sugalvota dovana – kalėdinės dainos. Jas atliko ir studentų širdis savo švelniu balsu šildė ESN LEU mentorė Eglė Lukoševičiūtė.

 

Studentai supažindinti su Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijomis. Tuo pasirūpino istorijos studijų programos IV kurso studentė Aurelija Ulčickaitė. Ji pasakojo apie Kūčių vakarienės tradicijas, prietarus ir būrimus. Tai nepaliko abejingų, dauguma lietuviškų prietarų išgirdo pirmą kartą, tad buvo be galo susidomėję. Tam, kad kalbos būtų tikresnės, visi studentai kviesti paragauti tradicinių patiekalų.

 

Per renginį LEU folkloro ansamblis „Poringė“ su dideliu noru užsienio studentus mokė kalėdinių lietuvių liaudies dainų, išjudino sušalusius studentus tradiciniais šokiais ir žaidimais, kurie buvo tikrų tikriausia vakaro „vinis“. Dauguma dalyvių sakė, kad nepamirš šių žaidimų, šokių ir būtinai išmokys savo draugus, kai grįš į namus.

 

Po visų linksmybių ir šokių atėjo laikas atsisveikinti. Lietuva ir LEU šiems studentams tapo namais. Dabar studentai žino, kokios mūsų šalies tradicijos, moka tradicinių šokių, dainų, žaidimų. Šie įspūdžiai išliks ilgam.