Gruodžio 19 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo šventė.

 

Lyg sidabrinėmis sniego pusnimis baltais dovanų maišeliais nuklotoje LEU aktų salėje susirinko Vilniaus progimnazijų ir gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų, konsultacinių mokymo centrų, specialiųjų mokyklų ir specialiojo ugdymo centrų, pradinių mokyklų, mokyklų-darželių, lopšelių-darželių mokytojai, administracijos atstovai. Po renginio kiekviena institucija išsinešė po didelį maišą naujausių knygų vaikams, tarp kurių – ir Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojo knyga. Atsidavę prasmingai idėjai, su užsidegimu labdaros ir paramos fondo darbuotojai rūpinosi kiekvienu atėjusiu svečiu.

 

Renginio svečius džiugiai pasveikino labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Živilė Mediekšienė. Šventinę atmosferą muzikiniais pasirodymais kūrė LEU Ugdymo mokslų fakulteto Muzikos katedros atstovai – prof. dr. Vida Palubinskienė, Xue Chen Chen (vadovė – lekt. dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė), Ieva Bakūnaitė (vadovė – doc. dr. Jolanta Lasauskienė), LEU styginių kvartetas „Credo“ (Simona Alksninytė, Li Chuo, Patricija Tadijošaitytė, vadovas – prof. dr. Remigijus Vitkauskas) ir LEU absolventė, dabar dirbanti mokytoja, Dovilė Miknaitytė.

 

Renginyje dalyvavo ir labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas, Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Savo sveikinimo kalboje jis akcentavo švietimo ir kultūros reikšmę modernios visuomenės raidos kontekste, palietė kai kurias politines su švietimu susijusias aktualijas. Mecenatas ir LEU įteikė keletą egzempliorių dar dažais kvepiančių knygų, kurių autoriai – Nobelio premijos laureatai George‘as Arthur‘as Akerlof‘as ir lietuvių kilmės profesorius Robert‘as James‘as Shiller‘is. Šios išskirtinės knygos, padedančios suvokti nūdienos aktualijas, bus naudingos ne tik studentams, bet ir dėstytojams.

 

Šventei įsibėgėjus, LEU gavo dar daugiau dovanų. Fondo darbuotojai pasirūpino, kad būsimieji mokytojai, studijuojantys universitete, turėtų pačių naujausių knygų vaikams, kurias galėtų naudoti per praktikas mokyklose, besirengdami pamokoms, sudarinėdami jų planus.

 

Visi dovanoti leidiniai jau pasiekė LEU biblioteką. Tai – ne pirmos fondo dovanos mūsų universitetui. Prieš savaitę vykusiame renginyje „Sutinkant šv. Kalėdas“ fondo ambasadorė Kristina Kirslienė taip pat padovanojo nuostabių, gausiai ir skoningai iliustruotų knygų vaikams, kuriomis galės naudotis universiteto bendruomenė.

 

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ idėjos ir veikla tęsia lietuviškas, unikalias XIX a. knygnešystės tradicijas mūsų dienomis. Nors lietuviškų knygų dabar niekas nedraudžia, o gimtoji kalba skamba kiekviename Lietuvos kampelyje, tačiau finansinės švietimo įstaigų problemos, naujos technologijos, užburiančios vaikus ir mažinančios jų domėjimąsi knygomis, yra ne mažesnės kliūtys nuo pat mažumės vaikams diegti meilę knygoms ir leisti patirti didįjį skaitymo malonumą.

 

Ši nuostabi fondo veikla, graži šv. Kalėdų išvakarėse užsimezgusi LEU ir fondo draugystė, mokytojų džiaugsmas, gavus prasmingų dovanų vaikams, suteikia džiugesio ir vilties, kad mažoje žemės saujelėje prie Baltijos lietuviškas žodis bus mylimas ir skambės dar ne vieną šimtmetį.

 

Dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė