Magistrantūros studijų aviacijos srityje paieškas lėmė jų trūkumas Lietuvoje. Tad teko pasukti galvą, kokį geriausią universitetą pasirinkti užsienyje, kuriame būtų galima toliau gilinti savo aviacijos žinias anglų kalba. Kaip teigia Augustė, pradėjus studijuoti magistrantūroje, jai labai pravertė ne tik gautos žinios  bakalauro studijų metu, bet ir darbo patirtis oro uoste bei turizmo agentūroje.

Prisiminus Aviacijos vadybos bakalauro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete, Augustė jaučiasi  ypatingai dėkinga  dėstytojui, aviacijos ekspertui dr. K. Kalligiannis, kuris prisidėjo prie   tolimesnio kelio po bakalauro studijų pasirinkimo. Dėstytojas Augustei rekomendavo universitetą JAV.

„Šiuo metu mano įgytos žinios KSU yra pritaikomos magistro studijoms, pradedant nuo terminų anglų kalba, susijusių su saugumu, žmogiškuoju faktoriumi ir  baigiant ekologiškumo, tvarumo klausimais. Artimiausiu metu planuoju didžiąją laiko dalį praleisti studijuojant. Magistrantūros studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose priklauso tik nuo pačio studento, kokiu greičiu jis gali mokytis bei nuo turimų finansinių galimybių. Tad tikrai esu dėkinga likimui, KSU bendruomenei  ir sau, jog pavyko laimėti Fulbright stipendiją, kurios dėka galiu dalinai finansuoti savo svajonių užsienyje studijas. Labai norėčiau įgyti ir papildomas specializacijas – saugumo (angl. safety and security) ir  vadybos bei tvarumo (management and sustainability) srityse. Po mokslų JAV, pagal Fulbright stipendijos reikalavimus,  privaloma grįžti į savo gimtąją šalį, tad taip ir padarysiu“, – savo ateities planais dalijosi KSU Aviacijos vadybos bakalauro studijų absolventė Augustė Starkutė.

Fulbright stipendija kiekvienais metais yra inicijuojama JAV ambasados Lietuvoje ir bendrai visame pasaulyje, skirta pasirinktai studijų krypčiai  finansuoti. Atranka yra vykdoma visus metus. Augustė prašymą dalyvauti programoje  užpildė dar 2022 metų pavasarį, kad galėtų 2023/2024 mokslo metais studijuoti. Praėjus kelis atrankos etapus, atrinktiems asmenims buvo pasiūlyta vienų metų stipendija su sąlyga, kad studentai po studijų dviems metams  grįš į Lietuvą. 

„Kiekvienam jaunam žmogui, norinčiam savo ateitį susieti su aviacija, linkiu siekti savo svajonių, būti drąsiems, imti kiekvieną galimybę ir svarbiausia bandyti. Nepavykus, galima bandyti dar kartą, bet pasidavus, galimybių daugiau nebebus. Tik Jūs sprendžiate, kokį kelią pasirinksite!“, – sako Augustė.

Daugiau apie universitetą: www.ksu.lt

Nori studijuoti? Dalyvauk tiesioginiame priėmime ir kreipkis el. paštu: priemimas@ksu.lt

#KSUniversitetas #rinkisKSU #aviacijosvadyba