Biologijos mokytojos A. Visockytė ir G. Kmitienė pravedė pamoką, skirtą pempės dienai. Pempės diena - gilių tradicijų pavasario šventė. Protėviai tikėdavo, kad, jei šią dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Žmonės tą dieną jau pradėdavo lauko darbus, merginos purendavo savo darželius. Nuo Pempės dienos „lydeka nerštan, o gervė – raistan“. Ši diena – gėlių, merginų ir moterų šventė.

Per pamoką mokiniai dirbo grupėse. Reikėjo atlikti pateiktas užduotis: atpažinti paukščių lizdus, kiaušinius, jauniklius, snapus, kojas bei apibūdinti kuo maitinasi ir kokioje buveinėje gyvena. Mokiniai taip pat turėjo iš antrinių žaliavų pagaminti paukščius.

Kadangi pamokos dalyviai buvo supažindinti su tradiciniu lietuvišku augalu linu, atliko užduotį „Lino kelias“.

Antroji pamokos dalis buvo išvyka į Verkių regioninį parką, kur projekto dalyviai susipažino su Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus keliu, datuojamu nuo XVII amžiaus. Kryžiaus kelias atkuria visą Kristaus Sugavimo istoriją ir Kančios kelią, jame siekta kuo tiksliau atkartoti Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją, orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu.

Šis kelias įrengtas gražiame gamtiniame kraštovaizdyje - stačiais šlaitais ir giliomis raguvomis išraižytame, mišku apaugusiame Neries slėnyje ir Cedrono slėnio šlaituose. Keliaudami Verkių regioninio parko takeliais mokiniai stebėjo bundančios gamtos reiškinius, mokėsi pažinti pavasarį žydinčius augalus.