Kiekvieną dieną pirkėjai išleidžia milijardus eurų įvairiausioms prekėms: maistui drabužiams, buitiniams prietaisams, baldams ir kt. Todėl pardavėjo profesija yra gana svarbi šiandieniniame pasaulyje.

Žinau, ką dabar pagalvojote. Šiandieną į mūsų gyvenimą vis plačiau veržiasi naujos technologijos, nauja įranga, robotizacija, ar lieka dar vietos tokiai profesijai kaip pardavėjas? Ar ta profesija yra reikalinga? Tai paklausykime ką apie pardavėjo profesiją kalba ekspertai, konsultantai štai, pvz. A.Gruodis sako: „Šiuolaikinis produktas ir vartotojas tampa vis reiklesni pardavėjo profesijai. Pardavėjui keliami ypatingi reikalavimai, nes šalia to, kad jis mokėtų paduoti, reikia, kad jis mokėtų ir parduoti. Žinios ir gebėjimai, reikalingi pardavėjui-konsultantui, sudaro nemažą sąrašą: žinios apie produktą, jo pritaikymą, rinkos suvokimas, matematikos, fizikos, chemijos žinios, mokėjimas naudotis naujosiomis technologijomis, estetikos bei psichofiziologiniai reikalavimai, tokie kaip gebėjimas greitai orientuotis, skirti spalvas ir atspalvius, greitai skaičiuoti ir kiti...“

Man nesmagu kai girdžiu kitų profesijų atstovus kalbant, kad pardavėjai dėl to ir pardavėjai, kad daugiau nieko nesugeba. Tačiau tai galima pasakyti apie kiekvienos profesijos atstovus. Neišmintinga, kai į pardavėjo profesiją žiūrima kaip į atstumtojo, kai profesija, kuri yra svarbiausia nustatant asmeninį santykį su klientu, tampa ketvirtarūše“.

„Geras pardavėjas turi turėti asmeninių savybių, kurių iš jo tikisi kiekvienas į parduotuvę užsukęs pirkėjas. Tai drąsa, atkaklumas, mokėjimas išklausyti, užduoti klausimus, domėjimasis kliento poreikiais ir veiksmais demonstruojamas rūpinimasis juo, – vardija J. Boguckaitė. Tai po to ar galime sakyti, kad pardavėjas neįdomi, nereikalinga profesija? Juk visi užsukę į parduotuvę, susidūrę su mažiausia problema, akimis ieškome pardavėjo.

Nesvarbu kokioje parduotuvėje pardavėjai dirba, jų pagrindinis darbas – parduoti prekes. Jų pareiga yra kultūringai aptarnauti ir sudominti klientus: paaiškinti gaminio konstrukciją, pademonstruoti kaip vienas ar kitas gaminys veikia, parodyti skirtingų modelių ar spalvų gaminius, patarti koks fasonas labiau tiktų klientui ir pan. Be to, pardavėjai turi išrašyti sąskaitas, dirbti su kasos aparatais, tiksliai ir greitai suskaičiuoti pinigus, pildyti kasos žurnalus, sekti, kad nebūtų trūkumų. Kartais pardavėjui tenka priimti atgal nekokybišką gaminį, supakuoti pirkinį, tvarkyti prekes lentynose. Profesinė kvalifikacija turi nuolat būti keliama atsižvelgiant į mokymosi visą gyvenimą principą.

Pardavėjas turi būti visapusiškai pasirengęs kvalifikuotai dirbti savo darbą ir jį pamėgti. Tam reikia gauti kvalifikuotų žinių ir būti pasirengusiam žengti pasirinktu profesijos keliu.

Pardavėjo profesija yra lygiai tokia pat svarbi kaip ir kiekviena profesija. Ji suteikia daugybę galimybių, dirbti įdomų, kūrybingą darbą, darbą, kurio norite, darbą, kuriame jūs visada dėmesio centre. Įgiję profesinių žinių jūs galite ir patys sukurti savo verslą.

Tad kaip tapti pardavėju, kurio visi geidžia? Visus atsakymus rasite pasirinkę mokymąsi Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje. Keiskime pasaulį! Susitikime!