Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla dalyvauja Erasmus+ programoje pagal kurią kiekvienais metais mokiniai stažuojasi užsienyje. 2019-2020 m.m. net 58 visų specialybių (pirminio ir tęstinio profesinio lygmens) mokiniai turės galimybę atlikti praktiką Italijos, Prancūzijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų įmonėse ir profesinio mokymo centruose. Stažuočių trukmė nuo 4 savaičių iki 3 mėnesių.

Mokiniai patobulins profesinius ir socialinius įgūdžius dirbdami tarptautinėje komandoje. Visi dalyviai gaus Europass mobilumo dokumentus, stažuotėje įgyti mokymosi rezultatai bus įvertinti ir pripažinti. Tai padės jiems lengviau planuoti tolimesnį mokymosi ir karjeros procesą, susirasti norimą darbą pagal specialybę.

Vienas iš mokyklos prioritetų - didinti mokyklos bendruomenės įsitraukimą į tarptautines veiklas todėl ne tik siunčiame į stažuotes mokinius bei mokytojus, bet taip pat vykdome nemažai tarptautinių dalijimosi patirtimi ir inovacijų projektų, kviečiame restoranų šefus iš užsienio šalių pravesti praktinius mokymus mūsų mokykloje, priimame nemažai mokinių ir mokytojų iš užsienio šalių. Mokiniai dalyvauja ir pelno prizines vietas tarptautiniuose meistriškumo konkursuose.

Visi mokiniai iš stažuočių parsiveža neįkainojamos patirties, grįžta labiau pasitikintys savimi ir motyvuoti toliau tobulėti savo profesijoje. Štai Andriaus, kuris mokosi virėjo specialybės ir stažavosi Jungtinėje karalystėje įspūdžiai: „Stažuotė Londone buvo puiki gyvenimo patirtis, kurią su šypsena prisiminsiu praėjus daugeliui metų. Tai buvo nepakartojama gyvenimo patirtis visomis prasmėmis - specialybės, komunikabilumo, priduriant, kad reikėjo 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę kalbėti angliškai. Jungtinėje Karalystėje sutikau nepakartojamus žmones, man buvo garbė iš jų mokytis ir su jais dirbti. Neapsakomas jausmas buvo per labai trumpą laiką gauti vaidmenį virtuvėje. Iš ten pasiėmiau milžinišką žinių bagažą ir jas pritaikysiu savo darbe, kad rezultatai gerėtų kiekvieną dieną, nes po Erasmus mainų supratau, kad ateis diena, kai aš būsiu šefas ir ateis mokinukas kaip aš ir sakys man: - šefe, ką galiu nuveikti? Ir tada suprasiu, kad atėjo ir man laikas tęsti šį nesibaigiantį tobulėjimo ir mokymosi užburtą ratą“.