„Šiemet turime per 350 įstojusiųjų į antrąją pakopą, t. y. daugiau nei pusę šimto palyginti su praėjusiais metais. Tai parodo, kad studentų, pasirinkusių tęsti studijas, skaičius tikrai nemažėja, mūsų siūlomos studijų programos yra paklausios, o atvykstantys kitų aukštųjų mokyklų studentai pasitiki Šiaulių universiteto studijų kokybe. Studijuoti magistrantūros Šiauliuose panoro ir Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos dailės akademijos studentai“, – pabrėžė Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža.

Universitetas šiemet vykdo priėmimą į 27 antrosios pakopos studijų programas, joms skirtos 154 valstybės finansuojamos vietos, kurios visos yra užpildytos. Didžiausi konkursai buvo socialinių mokslų srities studijų programose.

Pagal pirmąjį pageidavimą pačios populiariausios buvo šios studijų programos: Vadyba, Viešasis valdymas, Finansų ir investicijų ekonomika, Edukologija, Istorija ir politika. Į jas pirmu pageidavimu buvo  daugiau kaip trys pretendentai į vieną valstybės finansuojamą vietą.

Studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža džiaugiasi, kad pernai startavusios Viešojo valdymo, Finansų ir investicijų ekonomikos bei Istorijos ir politikos studijų programos sulaukė aktyvaus susidomėjimo. Anot jo, tai rodo, kad universiteto siūlomos antrosios pakopos studijų programos atitinka studentų poreikius.

Šiemet pirmą kartą vykdomas priėmimas ir į jungtines studijų programas: Socialinio darbo programa, parengta su Kijevo universitetu „Ukraina“ ir Regionų plėtra ir valdymas su Pardubicės universitetu (Čekija). Į pastarąją priimta studijuoti 10 studentų, 6 iš jų – užsienio studentai iš Nigerijos, Kolumbijos, Gruzijos. Socialinio darbo programa jau turi net 30 įstojusiųjų,  iš jų – 3 užsieniečiai.

Šiaulių universitetas, turėdamas gilias pedagogikos studijų tradicijas, džiaugiasi galėdamas pasiūlyti stojantiesiems laipsnio nesuteikiančią pedagogikos studijų programą. „Anksčiau Šiaulių universitetas turėjo studijų programą „Dalyko pedagogika“, tačiau pasibaigus akreditacijai LR švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė keliems universitetams parengti jungtinę programą. Tad šiais metais pradėta vykdyti ir jungtinė Lietuvos edukologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Šiaulių universiteto vienerių metų trukmės programa, kurią baigusieji įgyja pedagogo kvalifikaciją. Į programą jau priimti 86 studentai. Tikimasi, kad šis skaičius nėra galutinis“, – sakė Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža.