Tobulėjant ir besivystant technologijoms auga žmonių, išmanančių naujausias programavimo technologijas, poreikis. Skaičiuojama, kad bėgant metams, aukštos kvalifikacijos specialistų, gebančių kurti, diegti, adaptuoti ir prižiūrėti programinę įrangą, skirtą verslo poreikiams tenkinti, stygius tik didės. Prognozuojama, kad per artimiausius 5 metus Europos Sąjungoje trūks apie 4 mln. IT specialistų. Būtent todėl šios profesijos atstovai darbo rinkoje ypač laukiami.

Asociacijos „INFOBALT“, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bei agentūros „Investuok Lietuvoje“ atliktas tyrimas atskleidė kelių metų Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų pasiūlos, jų padėties darbo rinkoje bei sektoriaus įmonių žmogiškųjų išteklių poreikį. Tyrimo duomenimis, įvairių krypčių IRT specialistų, tarp kurių ir programos sistemų absolventų, poreikis iki 2020 m. augs labai sparčiai. Štai 2017 m. įmonėms trūko daugiau nei 3 tūkst. IRT specialistų, o per artimiausius tris metus buvo prognozuojama, kad šių specialistų poreikis išaugs dar 8 tūkstančiais.

Negana to, kad studijų metu programų sistemų studentai jau laukiami įvairiose įmonėse, mat nemaža dalis jaunuolių įsidarbina dar nebaigę studijų, jų darbo užmokestis taip pat viliojantis. MOSTA duomenimis, programų sistemų absolventų, įsitraukusių į darbo rinką, vidutiniai atlyginimai išlieka vieni aukščiausių Lietuvoje – 1321 Eur prieš mokesčius.

Asmenys, įgiję programų sistemų bakalauro kvalifikaciją, gali dirbti aplikacijų architektūros planuotojais, programuotojais, testuotojais, vartotojų sąsajų kūrėjais, tai yra specialistais, kurie geba projektuoti, kurti, diegti, eksploatuoti ir tobulinti programų sistemas įvairiose įmonėse, įstaigose ar organizacijose. Parengti aukštos kvalifikacijos programų sistemų specialistai gebės taikyti programų sistemų koncepcijas projektuojant, kuriant ir saugiai valdant programų sistemas, gebės diegti, adaptuoti ir prižiūrėti programinę bei techninę įrangą, skirtą verslo uždaviniams spręsti, taikys naujas idėjas.

Šiaulių universitetas savo 2019 m. bakalauro studijų programų, pateiktų bendrajam priėmimui, sąraše, taip pat siūlo Programų sistemų specialybę. Šios studijų programos, įgyvendinamos Šiaulių universitete, išskirtinumas yra ne tik optimali programos trukmė – vos 3,5 m. – bet ir darbo rinkoje paklausios specializacijos: studijų metu studentai gali rinktis, į ką gilinsis labiau: e. paslaugų sistemas ar robotizuotas sistemas. Studijų programoje dėsto dėstytojai-praktikai, turintys ne tik mokslinio darbo patirties, bet ir savo žinias nuolat taikantys praktikoje, taigi gerai žinantys, ko šiuolaikinės įmonės tikisi iš informatikos specialistų. Studijų metu studentai turi galimybę atlikti praktiką Lietuvos ir užsienio institucijose ar įmonėse, po šios praktikos studentai dažnai tose pačiose organizacijose ir lieka dirbti. Apskritai programų sistemų specialistų poreikis Šiaurės Lietuvos regione yra toks aukštas, kad apie 90 proc. šios programos studentų darbo vietą susirado jau pirmuosiuose kursuose.

Išsamus šios bakalauro studijų programos pristatymas – Šiaulių universiteto interneto svetainėje www.su.lt.

Daugiau informacijos apie informatikos mokslų studijas Šiaulių universitete – tel. (8 41) 595 755, el. p. studijuok@su.lt.