Judėjimas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, nuo kurio priklauso mūsų sveikata. Vis dėlto, tyrimai rodo, kad tiek vaikai, tiek suaugusieji sportui ir aktyviam laisvalaikiui skiria per mažai dėmesio bei laiko. Higienos instituto 2017 m. atlikto fizinio aktyvumo tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuvių fizinio aktyvumo situacija prasta. Net 39 proc. apklaustųjų niekada nesportuoja ir nesimankština, o 11 proc. tą daro retai. 27 proc. respondentų aktyvia fizine veikla – važiavimu dviračiu, darbu sode, aktyviu vaikščiojimu – užsiima retai, o 15 proc. – niekada.

Poreikį sportui ir aktyviam laisvalaikiui būtina formuoti jau ankstyvoje vaikystėje, todėl, čia itin svarbus vaidmuo tenka pedagogams. Didžiąją dalį laiko vaikams praleidžiant mokykloje, kūno kultūros ir sporto pedagogas yra tas žmogus, kuris pirmiausia gali pastebėti vaiko fizinę sveikatos būklę. Užsiėmimų metu parinkdamas tinkamus pratimus, sporto šakas ar aktyvius žaidimus, pedagogas prisideda ir prie vaiko fizinės būklės gerinimo ir formuoja supratimą apie judėjimą bei jo naudą. Vaikui suaugus šios žinios nemaža dalimi gali pasitarnauti prie jo aktyvesnio gyvenimo būdo, o ateityje – geresnės sveikatos.

Kūno kultūros ir sporto pedagogo specialybę ir bakalauro išsilavinimą, be kitų pedagoginių profesijų, galima įgyti Šiaulių universitete. Studijų metu specialistai įgyja įvairių pedagogikos, psichologijos, judesių kultūros ugdymo, kūno kultūros ir sporto vadybos, sporto biomechanikos ir biochemijos, turizmo ir orientavimosi sporto bei kitų dalykų žinių. Įsidarbinę jie geba ne tik kūrybiškai vesti užsiėmimus ar sudominti aktyvia veikla, bet ir išmoko teisingai judėti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius, mat tinkamai atlikti judesius sportuojant ne mažiau svarbu nei būti fiziškai aktyviu.

Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentai gali rinktis vaikų sportinio ugdymo arba suaugusiųjų laisvalaikio sporto specializacijas. Baigę studijas absolventai sėkmingai įsitvirtina darbo rinkoje pasirinkę darbą bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo institucijose, sveikatos ir sporto klubuose, visuomeninėse ir nevyriausybinėse organizacijose – absolventų įsidarbinimas siekia per 80 proc.

Būtent šią specialybę Šiaulių universitete įgijo daug žinomų sporto pasaulio žmonių ar specialistų, savo karjerą sukūrusių kitose veiklos srityse: Mindaugas Bilius (Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių rutulio stūmimo rungties čempionas ir disko metimo antrosios vietos laimėtojas), Robertas Javtokas (Eurolygos čempionas, Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos sporto direktorius), Rasa Drazdauskaitė (Europos lengvosios atletikos čempionato ketvirtos vietos laimėtoja, Olimpinių žaidynių dalyvė), Remalda Kergytė (Olimpinių žaidynių dalyvė), Artūras Visockas (Šiaulių miesto meras).

Šiaulių universiteto Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentai turi galimybę realizuoti save įvairiuose universiteto ir miesto sporto klubuose, kur studijų metu pasiekia daug svarbių pergalių, padedančių jų ateities karjerai.

Šiaulių universitetui Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu priskirtas vienos iš trijų Lietuvos pedagogų rengimo centrų vaidmuo. Šiuo sprendimu ministerija įvertino jau septynis dešimtmečius Šiaulių universitete vystomą pedagogų rengimo tradiciją ir sukauptą patirtį bei mokslinį potencialą, tuo tarsi pabrėždama – jeigu apsisprendei tapti mokytoju, geriausia vieta tai padaryti yra Šiaulių universitetas.

Išsamus Kūno kultūros ir sporto pedagogikos bakalauro studijų programos pristatymas – Šiaulių universiteto interneto svetainėje www.su.lt.

Daugiau informacijos apie ugdymo mokslų studijas Šiaulių universitete – tel. (8 41) 595 755, el. p. studijuok@su.lt.