Biržuose, V. Kudirkos – Kęstučio gatvių kampe, įkurta nauja grožio ir meno oazė. Čia atidaryta patalpa, kurioje bus prekiaujama įvairiais floristikos darbais, gėlėmis, vainikais, puokštėmis, paveikslais iš natūralių medžiagų. Versliuką pradėti ryžosi dvi draugės, baigusios Biržų technologijų ir verslo mokymo centro floristikos specialybę.

Simona Vaičiulėnaitė ir Ieva Mickevičiūtė ryžosi pradėti verslą ir įrodyti, kad jaunas žmogus gali konkuruoti su patyrusiais specialistais.

 

          20 metų Simona Vaičiulėnaitė ir 21 metų Ieva Mickevičiūtė sako išdrįsusios kurti savo versliuką, nes norinčios parodyti, kad ir jaunas žmogus gali kurti bei savo darbais nenusileisti ilgus metus dirbantiems floristams. Pasak jų, jaunas žmogus idėjų ir fantazijos kartais gali turėti net daugiau. „Nesvarbu, kad Biržuose didelė gėlininkų konkurencija. Turguje irgi viena prie kitos moterys sėdi, bet savo klientą susiranda“, - sako Ieva Mickevičiūtė. 
         Ji yra anksti mirusio savamokslio menininko Šarūno Mickevičiaus dukra. Jauna moteris įsitikinusi, kad polinkį menui ji paveldėjusi būtent iš tėvo. Tik jo fantazijų išraiška buvo tapyba, o dukters – floristika. 
        „Tėtukas, būdavo, atsisėsdavo tapyti, ir, jei užplūsdavo fantazija, jo negalėdavai atitraukti nuo darbo. Tokia ir aš – jei jau užėjo, prisėdau ir darysiu darbą, kol jį baigsiu, nesvarbu, kiek laiko tai užtruktų“, - sako I. Mickevičiūtė. 
        Baigusios mokyklą Ieva ir Simona sako bandžiusios susirasti darbą, tačiau visur, kur jo ieškojo pagal specialybę, buvo pageidaujama darbuotojų, turinčių stažo. 
         Vėliau Ieva susapnavo, kad pati įkūrė savo versliuką. Idėja pasidalino su Simona ir abi nutarė sapną įgyvendinti. Viską padariusios savo jėgomis ir lėšomis. 
„Norime parodyti, ką galima padaryti iš augalų, kokios jų galimybės. Mūsų darbai - tik iš natūralių medžiagų“, - sako merginos. 
          Čia galima įsigyti ne tik krepšelių kapams, bet ir vadinamų pagalvėlių. Jaunosios floristės kurs vainikus ne tik laidotuvėms. Jie gali būti ir vasariniai, ir kalėdiniai, juos galima dovanoti įvairiomis progomis, papuošti aplinką. 
Čia galima rasti ir paveikslų. Juos gamindamos jaunos menininkės naudoja putplastį, visokias atliekas, popierių. Lipdo įvairius lapus, augalus, vaškuoja. 
         Vakar buvo pirma diena, kai merginos dirbo. Užeidavo lankytojai – vieni jaunųjų verslininkių pasveikinti, kiti ką nors nusipirkti. 
Ievą palaikė ir jos draugas Robertas bei septynių mėnesių dukrytė Adelė. 
Atskubėjo ir buvusi merginų mokytoja Audronė Čiapienė. Atvežė buvusių mokinių baigiamuosius kvalifikacinio egzamino darbus – kilimus iš gėlių. Jie, atnaujinti, papuoš parduotuvytės interjerą. 
          Mokytoja A. Čiapienė džiaugėsi, kad du jauni žmonės neišvyko iš Biržų ir ryžosi kurti kažką savo. 
          Pasak pedagogės, šios merginos buvusios itin geros ir darbščios mokinės. Jos daug dirbdavo, visur dalyvaudavo. Buvo sukūrusios ne vieną floristinę kolekciją, gal trisdešimt kartų lipo ant scenos su savo sukurtais darbais. Įvairiose parodose yra pelniusios prizines vietas. 
          „Kai prisėsdavo dirbti, tai net dūmai rūkdavo. Ir beržus, ir kelmus vyniodavo, mokyklą puošdavo. Dabar joms viskas nauja, neįprasta, o vėliau juk prisimins technologijas, kurių mokėme, ir panaudos darbe“, - tikisi pedagogė. Ji džiaugėsi, kad buvo pakviesta į gėlių parduotuvės atidarymą – vadinasi, tai, ką išmokė, buvusios mokinės vertina. 
          Draugės pasidalina darbais. Ievai labiau patinka gaminti puokštes, įvairias kompozicijas, Simonai – krepšelius. 
 

„Šiaurės rytai“, 2015-08-31