Šiuos metus pradedame atsinaujinę – galime pasiūlyti naujas modulines programas – tai staliaus – dailidės (2 m), automobilių elektros įrengimų remontininko (2 m), svečių aptarnavimo darbuotojo (1.5 m), socialinio darbuotojo padėjėjo (2 m) programos. Taip pat galite rinktis masažuotojo (2 m), slaugytojo padėjėjo (1 m), siuvėjo (2 m), virėjo (1 m), padavėjo ir barmeno (1 m) programas.

Staliaus – dailidės, virėjo, padavėjo ir barmeno programas – galite rinktis jau baigę 10 klasių ar norėdami persikvalifikuoti. Visas kitas programas galite rinktis baigę 12 klasių.

 

Rinkis staliaus – dailidės profesiją

Staliaus - dailidės profesija yra viena seniausių ir garbingiausių. Iš medžio žmonės statė namus, bažnyčias, gamino baldus ir indus, namų apyvokos daiktus ir įrankius. Mediena yra viena seniausių ir mėgstamiausių žmonijos statybinių bei apdailos medžiagų. Ją apdirbti daug lengviau nei, pavyzdžiui, akmenį. Be to, mediena yra graži, ekologiška ir tvirta.

Šiandien stalių – dailidžių profesija visiškai moderni. Specialistai yra labai paklausūs statybose ir įmonėse, jie pjauna, obliuoja, gręžia, frezuoja medieną elektriniais įrankiais, dalyvauja statant ir remontuojant būstus, tiltus ir kitus statinius. Jie montuoja sienas, laiptus, grindis ir lubas, taip pat gamina ir montuoja gegnes, sijas, santvaras, pastolius, grindų lentas, turėklus ir tvoras. Staliai – dailidės gamina baldus, dirba  įmonėse, užsiimančiose medinių langų, durų ir kitų medienos gaminių gamyba, dirba statybos objekte, medienos apdirbimo įmonėse arba gali vykdyti individualią veiklą.

Staliui – dailidei svarbios šios asmeninės savybės: kruopštumas, atsakingumas, dėmesio koncentracija, kūno koordinacija, kūrybingumas, organizuotumas, fizinė ištvermė, gebėjimas dirbti komandoje.

Šiandien įmonėms labai reikalingi jauni specialistai, gebantys mąstyti, turintys įgūdžius dirbti su mediena ir norintys tobulėti šioje srityje.

Rinkis automobilių elektros įrengimų remontininko profesiją

Nauja profesija – automobilių elektros įrengimų remontininkas. Automobilių elektros įrengimų remontininkas turi išmanyti automobilio agregatų, mechanizmų ir sistemų paskirtį, sandarą, veikimą. Diagnozuoti automobilio elektros įrenginių techninę būklę, nustatyti gedimus ir jų priežastis, atlikti techninės priežiūros ir remonto darbus. Žinoti automobilių elektroninių valdymo sistemų sandarą, veikimą, atlikti jų diagnostikos ir techninės priežiūros darbus. Gebėti naudotis technine literatūra, informacinėmis technologijomis, skaityti automobilių detalių, mazgų darbo ir surinkimo brėžinius, principines ir montažines automobilių elektros įrenginių schemas.

Automobilių elektros įrengimų remontininkas naudojasi automobilių techninės priežiūros technologine įranga ir įrankiais, elektrinių parametrų matavimo įranga, elektroninių valdymo sistemų diagnostine įranga, šaltkalvio įrankiais, moka dirbti mažaisiais mechanizmais (gręžimo, metalo pjovimo, šlifavimo, galandinimo, presavimo ir kita įranga), litavimo įranga.

Automobilių elektros įrengimų remontininkas galės dirbti individualiai ir grupėse įvairiose automobilių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, užsiimti smulkiu verslu.

 

Rinkis socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją

Socialinio darbuotojo padėjėjo programa sudaro galimybes įgyti profesines kompetencijas socialinės paramos teikimo, socialinių paslaugų (bendrųjų ir specialiųjų) teikimo, asmens higienos įgūdžių palaikymo, socialinių paslaugų poreikio analizavimo, socialinio darbo pagrindų taikymo, bendravimo su skirtingomis asmenų grupėmis, socialinio darbo vertybių taikymo, socialinių projektų rengimo srityse.

Įgiję kvalifikaciją asmenys galės dirbti sveikatos, globos bei ugdymo įstaigose: senelių namuose, įvairaus tipo ligoninėse, slaugos namuose, vaikų namuose, vaikų, jaunimo senyvo amžiaus žmonių, neįgaliųjų dienos centruose, nevyriausybinėse organizacijose, krizių centruose, nakvynės namuose, socializacijos centruose, teikti socialines paslaugas asmenims klientų namuose, taip pat užsiimti kita šios srities ūkine veikla, reglamentuota LR įstatymais. Socialinio darbuotojo padėjėjo klientais gali būti: asmenys su sunkia ar kompleksine negalia (vaikas, suaugęs ar senyvo amžiaus asmuo) bei jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir šeimos, socialinei rizikai priklausantys asmenys ar šeimos bei jose augantys vaikai, vaikai netekę globos ir kt.

Socialinio darbuotojo padėjėjui darbui būdingas empatiškas bendravimas su socialinių paslaugų klientais, jų šeimos nariais ir socialine kliento aplinka. Socialinių paslaugų teikimas grindžiamas socialinėmis ir krikščioniškomis vertybėmis, socialinio darbuotojo principais, etikos normomis, reikalaujančiomis ypatingo, pagarbaus požiūrio į kiekvieną klientą ir jų poreikių tenkinimą.

Rinkis svečių aptarnavimo darbuotojo profesiją

Svečių aptarnavimo darbuotojo modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam darbuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai aptarnauti apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės svečius: juos sutikti, priimti, suteikti informaciją, išlydėti, paruošti pusryčius ir juos patiekti, suteikti kitas maitinimo paslaugas, tvarkyti kambarius ir bendrojo naudojimo patalpas, prižiūrėti bendrą tvarką, organizuoti apskaitos procesą.

 

Asmuo, įgijęs svečių aptarnavimo darbuotojo kvalifikaciją, galės dirbti mažuose viešbučiuose, svečių namuose, kaimo turizmo sodybose ir kitose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, tvarkyti ir prižiūrėti patalpas, gaminti nesudėtingus patiekalus, juos patiekti, suteikti informaciją ir kitas paslaugas svečiams (priimti drabužius skalbti, lyginti juos ir kt.).

 

Kiekviena profesija yra kažkuo savita ir patraukli. Atraskite savąją mūsų Centre. Visus, norinčius mokytis, kviečiame registruotis: 

profesinis.lamabpo.lt  iki rugpjūčio 7 d. / iki rugpjūčio 12 d. (turintiems vidurinį išsilavinimą)

Susidomėjusius prašome kreiptis:

Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialas, Vilniaus al. 30, Druskininkai, 2 a., Mob. tel. 8 679 70 770

El.paštas druskininkai@mczirmunai.lt / www.mcdruskininkufilialas.lt