Nuo pat pirmųjų dienų čia pasijutau kaip žuvis vandenyje. Tai lėmė keletas veiksnių: sudarytos puikios sąlygos neregiams gyventi ir mokytis, visuomet padėti pasiruošęs pedagogų kolektyvas, puiki aplinka, prie kurios labai lengva prisitaikyti.

Visa tai pajutau jau nuo pirmųjų mokymosi dienų. Mums, neregiams ir regos negalią turintiems mokiniams, buvo sudaryta atskira mokymosi grupė: joje pradėjo mokytis 10 mokinių, dabar liko 9, nes vienas asmuo pasiėmė akademines atostogas dėl sveikatos sutrikimų. Tokioje mažoje grupėje mokytis žymiai paprasčiau: esant mažam žmonių skaičiui turime daugiau galimybių atlikti praktines užduotis, pamokų metu niekas nelieka be veiklos – vieni masažuoja, kiti būna tiems, kurie masažuoja, manekenais. Mokomės labai intensyviai: praėjus pusei metų jau galiu pasakyt, kad nemažai išmokau. Be to, daugmaž visi turime panašius ugdymosi poreikius, todėl mums, besimokantiems atskiroje mokymosi grupėje, lengva susitarti su mokytojais dėl mokymosi medžiagos turinio ir formos.

Daug kartų teko girdėti, kad neregiams sunku sutarti su pedagogais, nes neva jie nesupranta, kaip reikia dirbti su regos negalią turinčiais asmenimis. Šiuo atveju nei man, nei mano draugams nekilo jokių problemų. Per pirmasiąs pamokas susipažinę su mokytojais, paaiškinome jiems, kaip mes gyvename, kaip mokomės, aptarėme, kokiu būdu mokytojas pateiks mokymosi medžiagą, kaip vyks kontroliniai darbai, įskaitos, žinių patikrinimas. Iš tiesų, visi mokytojai labai geranoriškai atsižvelgė į mūsų pageidavimus ir pasiūlymus, todėl visuomet rasdavome ir iki šiol randame bendrą sprendimą. Mus įvairių dalykų mokantys mokytojai yra labai jautrūs ir šilti, su jais galima ir pajuokauti, ir padiskutuoti, ir pasiginčyti. Jeigu kažkam reikia pagalbos, tarkim, prireikia kur nors nuvykti ar iškyla kokia kita problema, vadovybė ir dėstytojai mielai padeda, jeigu tik gali.

Niekam nėra paslaptis, jog kai kuriuos neregius gąsdina aplinkos pokyčiai, todėl noriu padrąsinti bijančiuosius, pasakydamas, kad šioje mokymo įstaigoje prie pasikeitusios aplinkos prisitaikyti yra labai lengva. Lengva jau vien dėl to, kad bendrabutis ir mokymo klasės yra tame pačiame pastate, o pastato išplanavimas labai paprastas, nėra jokių painių posūkių, paslėptų patalpų ir pan. Be to, mokykla yra pakankamai ramioje vietoje, tarp nejudrių gatvių, todėl galima drąsiai eiti ir ieškoti dominančių objektų. Aš esu gana greitai prisitaikantis prie naujos aplinkos ir turiu neblogą orientaciją, todėl jau pirmos savaitės pabaigoje galėjau drąsiai nueiti į dvi artimiausias parduotuves ir sveikatos centrą.

Pabaigoje norėčiau akcentuoti, kad esu visiškai patenkintas savo pasirinkimu. Mokausi įdomių dalykų, gaunu tikrai labai daug teorinių ir praktinių žinių, be to, aktyviai dalyvauju mokyklos popamokinėje veikloje, tad, jei esate susidomėję galimybe įgyti masažuotojo kvalifikaciją, labai rekomenduoju mokytis mokymo įstaigoje, kurioje mokausi ir aš, t. y. VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centre.