Studijos, paremtos krikščioniškomis vertybėmis

Kaune įsikūrusi Kolpingo kolegija – tikras atradimas siekiantiems įgyti specialybę, praturtintą kertinėmis moralinėmis nuostatomis. 1996 m. įkurta Kolpingo aukštesnioji mokykla, o 2001 m. tapo aukštąja mokykla VŠĮ Kolpingo kolegija. Čia remiamasi principu „pagalba kitam“, tad studijos orientuotos į socialinius dalykus.

Būsimi studentai gali rinktis studijas, kurias baigę  įgis profesinio bakalauro diplomą. Socialinis verslas, socialinio darbo vadyba ar vaiko gerovė ir socialinė apsauga neabejotinai prisidės prie Tavo asmenybės augimo, kadangi dirbdamas pagal specialybę atiduosi dalį savęs visuomenei ir jos problemų sprendimui. Ekoturizmo studijos tiks vertinantiems gamtą ir siekiantiems ją išsaugoti. Verslo ir viešojo sektoriaus finansų apskaita bei teisės studijos skirtos logiką ir aiškias struktūras mylintiems žmonėms.

Kolpingo kolegijos išskirtinumai

Kuo mes ypatingi? Esame maži, draugiški ir bendruomeniški. Studentų grupės yra nedidelės, todėl jie efektyviai perima žinias iš dėstytojų bei turi galimybę išreikšti savo nuomonę. Pabrėžiame praktikos svarbą, todėl suteikiame galimybę atlikti praktiką Lietuvoje ir užsienyje. Kolpingo draugijos tinklą sudaro 61 šalis, todėl glaudžiai bendradarbiaujame su savo partneriais ir dalyvaujame mainų programose. Aktyvūs ir gerai besimokantys studentai gali gauti steigėjo stipendiją ir mokytis investuojant simbolinį 30 € mokestį per mėnesį.

Kolpingo kolegija organizuoja įvairias iniciatyvas. Jaukiame Kolpingo kiemelyje vyksta renginiai ir koncertai, prieš Kalėdas čia susiburiame studentų ir dėstytojų rankų darbo gaminių mugėje, kurios metu uždirbti pinigai paaukojami labdarai. Taip pat kasmet organizuojame Kolpingo savaitę, – atviromis durimis laukiame studentų bei moksleivių. Studentų aktyvumas taip pat labai laukiamas, kolegija visada  padeda surengti renginį ar akciją, paremia finansiškai.

Skiriame daug dėmesio mažiausiems visuomenės nariams. Didžiuojamės  Kolpingo mokyklėlės projektu – tai vaikų darželis, kurio vertybės paremtos stipriais krikščioniškos moralės pagrindais. Vaikai auga tokioje aplinkoje, kurioje jaučiasi lyg savo šeimoje : skirtingo amžiaus mažyliai rūpinasi kieme esančiu mini daržu, tyrinėja gamtą, aplinkinį pasaulį bei kuria savo asmenybės identitetą.

Misija ir tikslai

Prisijungti prie Kolpingo kolegijos paskatins aiškiai suformuotos idėjos, kuriose greitai atrasi save. Mūsų tikslai – ugdyti socialinius lyderius, padėti jaunuoliams suvokti asmens orumą ir vertę, įgyti pasitikėjimo savimi, sukaupti profesinių žinių, kuriomis naudojantis lengva prisitaikyti rinkoje.

Kolpingo kolegijos misija – rengti profesijos atstovus, savo veiklą grindžiančius krikščioniška morale, ugdyti studentų gebėjimus ir pilietines vertybines nuostatas. Absolventai, baigę studijas, tampa specialistais, gebančiais ugdyti visuomenės dvasingumą, puoselėti katalikiškas vertybes ir atiduoti dalelę savo geros širdies aplinkiniams.

Pasak švietėjo kun. Adolfo Kolpingo, jeigu Jūs norite geresnės ateities, privalote patys ją susikurti!