Taigi pradėjau domėtis kūno terapijos kryptimi ir įvairiomis mokyklomis, teko pabuvo net Naujoje Zelandijoje ir mokytis prisilietimo meno. Jo pažinimą toliau gilinti nusprendžiau pasirinkdama masažo studijas. Ieškant kur mokytis masažo terapijos, į mano akiratį pateko būtent ši mokykla dėl savo siūlomos modernios masažuotojų rengimo programos. Joje dėstytojai, kuriais taip pat domėjausi, buvo ir yra sukaupę ilgametę teorinę ir praktinę patirtį šioje srityje. Pabaigusi studijas supratau, kad dabar į žmogų galiu žvelgti giliau ir psichologijos studijas bei žinias integruoti į fizinio žmogaus kūno pažinimą ir pagalbą jam.

 

Anksčiau galvojau, kad geriausias išsilavinimas yra tik aukštasis universitetinis, o į specializuotas profesinio ugdymo mokyklas žvelgiau skeptiškai. Tačiau gyvenimas parodė, kad svarbiau yra tai, ką esu linkusi daryti, apie ką svajoju arba kur linksta mano savybės ir gebėjimai. Juk svarbiausia yra ne tik žinias įgyti, bet ir įgūdžius, o profesiniame ugdyme tų įgūdžių galima įgyti gerokai daugiau nei aukštajame moksle.
Mokantis masažo mano dėmesį patraukė dar ir tai, kad bendrakursiai buvo patys įvairiausi savo amžiumi ir patirtimi. Iš skirtingų profesijų atėję studentai ne kartą minėjo, kaip jie seniai svajojo mokytis masažo ir leido sau tai tik dabar. Tai mus visus ir vienijo, nors pirminės specialybės buvo pačios įvairiausios – nuo matematikų, biologų iki ekonomistų, teisininkų. Ta įvairovė mums leido daug išmokti vieniems iš kitų.
Masažo praktika man labai įdomi ir turi daug krypčių. Suvokiau, kad taip galiu padėti ne tik fiziniam žmogaus kūnui, o ir jo emocinei ar dvasinei būsenai. Šiuo metu dėstau psichologiją Art Of Beauty mokykloje ir pasakoju apie tai, kuo žmogaus kūnas toks ypatingas, kaip jame atsispindi žmogaus patirtis ir gyvenimo būdas, jausmai, pasirinkimai, būsenos. Masažas yra labai svarbi pagalbos priemonė ir tada, kai skauda ar kūnas yra traumuojamas, galbūt turi kūno raidos sutrikimų, ir tada, kuomet norisi emociškai pailsėti ir atsikvėpti nuo didelio tempo ar įtampų, o galbūt palaikyti ir stiprinti kūno imuninę sistemą. Kiekvienas žmogus daugiau ar mažiau turi iššūkių siekdamas sveikatos ir gyvenimo gerovės, dėl to gebėjimas padėti jo fiziniam kūnui pasijausti geriau, tikiu, yra dabarties ir ateities profesija. 

Justina Kuckailienė

"Art of beauty" mokyklos psichologė