Visų pirma, reikia pasakyti, kad vienas diagnostikos aparatas nėra lygus kitam. Anologiškai, vienas kosmetologas nėra lygus kitam. Bet, vienareikšmiškai, prie diagnostikos aparato turi būti kompetentingas kosmetologas. Nes nuo jo žinių ir atlikto darbo priklauso rezultatas.

Vis dažniau klientai užsirašo veido odos diagnostikai. Odos diagnostika padeda nustatyti tikslų odos priežiūros planą. Pati diagnostika susideda iš trijų etapų: odos tipo ir odos būklės analizės, kliento apklausos.

Nėra klientų su indentiška oda, todėl ir negali būti absoliučiai identiškų odos priežiūros programų. Taip, identiškų! Pasitaiko iki šiol, kad kosmetologai pasirenka priežiūros programas šabloniškai. Bet taip neturi būti. Atsižvelgiant į savo 9 metų darbo praktiką, galiu pasakyti, kad kiekvienoje situacijoje reikia pagalvoti, kokios butent priemonės yra tinkamiausos šiai dienai konkrečiam žmogui. Nes dažniausiai žmogus ateina su keliomis odos problemomis.

Tikslus odos prižiūros planas – tai pusė darbo. Labai svarbu mokėti paaiškinti kaip naudoti priemones. Kiekviena priemonė turi savo niuansus. Taip pat svarbu, suteikti klientui informaciją kam jis tą daro – tada atsiranda motyvacija. Kad klientas nepamirštų – rašome jam namų atmintinę nuo A iki Z.

Tam, kad galėtume atlikti gerą veido odos diagnostiką, reikia puikiai išmanyti odos anatomiją ir fiziologiją, kosmetikos sudėtį. Ir žinoma turėti pakankamai praktikos su klientais. Tai sėkmės pagrindas! Viso to nuolatos mokomes „Art of Beauty“ mokykloje. O svarbiausia, „ Art of Beauty“ mokykloje mokomės mąstyti ir dirbti ne šabloniškai. Mokomės parinkti geriausią odos gydymo planą atsižvelgiant į odos tipą, odos problemas, bei visas ligas. Todėl specialistai baigę mūsų mokyklą nebijo dirbti savarankiškai ir dažnai yra kviečiami dirbti į geras klinikas.

Ir paskutinis patarimas: Nori būti geru kosmetologu?! Turi mokintis pas geriausius tos srities specialistus.

Veido procedūrų dėstytoja Aliona Sluka.