Labai plona ir tuo pačiu metu tvirta ir elastinga, nuolat atsinaujina, bet tuo pačiu atlieka ir apsaugines funkcijas, ji padeda kartu su prakaitu pašalinti daug kenksmingų medžiagų, tuo pačiu metu sintetina ir naudingas organizmui medžiagas. Būtent šios ir kitos odos savybės suteikia jai unikalumo.

 

FAKTAS 9 – Melaninas apsaugo nuo saulės spinduliuotės

 

Išoriniame raginiame epidermio sluoksnyje yra gausu keratino baltymų, kurie suteikia odai tamsią spalvą. Keratinas epidermio sluoksnyje gali sudaryti 85% visų baltymų.

Veikiant saulės šviesai iš keratino baltymų gaminamas melaninas ir vitaminas D. Melaninas sugeria UV spindulius ir leidžia jiems po truputį skverbtis giliau, nesukeliant jokios žalos sau. Taigi, tokiu būdu melaninas atlieka apsauginę funkciją nuo išorinės spinduliuotės, įskaitant saulės spinduliuotę, ir yra viso organizmo apsauga.

 

Todėl atogrąžų ar karštų regionų gyventojai turi daug daugiau melanino, kad apsisaugotų nuo ultravioletinių spindulių, ir jų oda yra tamsesnė. Tuo pačiu šiauriniuose regionuose gyvenantys žmonės faktiškai neturi melanino, atitinkamai ir jų oda yra šviesesnė.

 

 

Melaninas taip pat randamas plaukuose, akies tinklainėje, taip pat apgamuose, kai kuriuose odos navikuose. Nutrūkus melanino sintezei, plaukai pražyla.

 

Jei jus sudomino šie faktai ir norite sužinoti apie odą daugiau - tuomet kviečiame mokytis odos priežiūros specialybės - kosmetiko - Mokykloje "Art of Beauty".

Asmenims, siekiantiems antros kvalifikacijos, suteikiama galimybė įgyti profesiją per 1 metus!

Daugiau informacijos apie šią specialybę ir mokymosi sąlygas rasite www.mokyklaaob.lt