Retinoidai kosmetikos priemonės sudėtyje gali būti vadinami retinoliais arba retinaldehidais. Su receptu išrašomi stiprūs retinoidai vadinami adapaleninu arba tretinionu. Nors šie pavadinimai atrodo painūs, tačiau svarbiausia žinoti, kad visi retinoidai teigiamai veikia odą, gali padaryti ją glotnesnę. Teigiama, kad, norint tai pastebėti, priemonę reikia vartoti mažiausiai mėnesį.

Retinoidai neleidžia susidaryti spuogams, kurių atsiranda, kai negyvos odos ląstelės užkemša poras. Ši priemonė pagerina odos ląstelių atsinaujinimą, todėl neužblokuojamos poros ir nesusidaro spuogai. Dermatologai siūlo kas vakarą prieš einant miegoti žirnio dydžio vitamino A kiekiu ištepti visą veido odą.

Retinolis

Retinoidai taip pat padeda sumažinti raukšles, pagamindami daugiau kolageno, kuris odą daro tvirtesnę ir putlesnę. Vitaminas A, pagreitindamas kolageno gamybą, plonina raukšles, poveikį turėtumėte pamatyti jau per kelias savaites.

Kosmetikoje daugiausiai naudojamas retinoidas yra Retinolis, kuris turi švelnų poveikį ir didelę senėjimą stabdančią galią, pajėgiančią stimuliuoti ląstelių regeneraciją atstatant saulės poveikio žalą.

Retinolis veikia odą skirtingais būdais ir gali būti įvairiapusiškai naudingas:

  • - Pertvarko kolageną, sumažindamas raukšles ir ekspresijos linijas, pagerindamas odos tvirtumą ir elastingumą.  
  • - Pastorina epidermį ir  padaro labiau kompatišką odos raginį sluoksnį, sušvelnindamas odos mikroreljefą ir šiurkštumą
  • - Slopina melanosomų perdavimą, mažindamas odos kellot dėmes ir suvienodindamas odos toną.

Retinoidai 2

 

Vis dėlto nereikia pamiršti, kad galimas ir šalutinis efektas. Retinoidai gali sukelti odos paraudimą, lupimąsi, odos sudirginimą. Jei jūsų oda jautri, turėtumėte būti itin ati

 

Jei Jus tai sudomino ir norite sužinoti apie odą daugiau - tuomet kviečiame mokytis odos priežiūros-kosmetiko- specialybės  Mokykloje "Art of Beauty".

 

Daugiau informacijos apie šią specialybę ir mokymosi sąlygas rasite www.mokyklaaob.lt.