NORMALI oda turi riebalų, yra švari, lygi, elastinga, matinės spalvos, poros neryškios. Deja, dėl žalojančių aplinkos sąlygų, netinkamo gyvenimo būdo tik nedaugelis žmonių turi šį odos tipą.
Tačiau jeigu Jūs esate ta išrinktoji ir laimingoji, kuri gali didžiuotis normaliu veido odos tipu, patariame - neapleiskite savo odos! Būtinai naudokite prausiklį, toniką ir veido kremuką.

RIEBI oda yra blizganti, matomos smarkiai išplėstos poros, juodi taškeliai (komedonai), dažnai išsivysto spuogai, atsiranda pūlinukai, kartais jie parausta, nes vystosi uždegimas.

Spuogai – tai infekcija, todėl, siekiant kad ji neplistų visame veide:

1. Nešluostykite veido rankšluoščiu, naudokite vienkartines servetėles.
2. Dažniau keiskite pagalvės užvalkalą.
3. Kiekvieną rytą ir vakarą savo odą prauskite specialiomis želė konsistencijos priemonėmis, valykite bealkoholiniu sutraukiamuoju toniku, naudokite riebalų išsiskyrimą reguliuojančius ir prišuždegiminius kremukus.
4. Kartą per mėnesį apsilankykite kosmetologo kabinete veido valymo procedūrai.

SAUSA oda yra skirtingos kilmės ir todėl jos išvaizda keičiasi su amžiumi. Odos sausumas būna įgimtas. Šiuo atveju, sausa oda yra minkšta, plona, matinio atspalvio. Jauname amžiuje poros nematomos, bet jau gali būti plonos raukšlės. Šis odos tipas nelinkęs į išbėrimus, tad retai turi problemų dėl spuogų. Tokia oda labai stipriai reaguoja į temperatūros pasikeitimus. Pageidautina neprausti sausos odos, o valyti ją aliejiniu makiažo valikliu ar kosmetiniu pieneliu. Tonikas turi būti naudojamas drėkinamasis, ar skirtas jautriai odai.

MIŠRI oda. Tai oda tiek su sausais, tiek su riebiais odos lopinėliais. Sausoji dalis įprastai yra susiformavusi skruostų srityje, o riebioji - T zonoje (kaktos vidurys, nosis, skruostai arčiau nosies ir smakras). Mišri oda yra dažniausiais pasitaikantis odos tipas, reikalaujantis įvairialypės priežiūros skirtingoms veido zonoms. Sausa veido dalis turėtų būti maitinama riebesniais veido kremais, o T zona - riebalų išsiskyrimą reguliuojančiomis priemonėmis. Šis odos tipas pasitaiko Lietuvoje dažniausiai.

 

Visa tai ir dar daugiau apie odos priežiūrą galite sužinoti Mokykloje "Art of Beauty".

Kviečiame įgyti higieninės kosmetikos kosmetiko specialybę.

Daugiau informacijos: www.mokyklaaob.lt