Labai plona ir tuo pačiu metu tvirta ir elastinga, nuolat atsinaujina, bet tuo pačiu atlieka ir apsaugines funkcijas, ji padeda kartu su prakaitu pašalinti daug kenksmingų medžiagų, tuo pačiu metu sintetina ir naudingas organizmui medžiagas. Būtent šios ir kitos odos savybės suteikia jai unikalumo.

 

FAKTAS 4 – Oda reguliuoja kūno temperatūrą ir leidžia žmogui gyventi bet kokiomis sąlygomis

 

Šaltyje oda susitraukia ir atrodo lyg „žąsies oda“, taip bandydama atiduoti mažiau šilumos. Oda sutraukia ir susiaurina kraujagysles, dėl to oda išblykšta. Tuomet prisijungia raumenys, nes raumenų drebulys gamina didžiulį šilumos kiekį, kuris šildo kūną.

Šilumoje priešingai oda įrausta, padidėja šilumos išsiskyrimas. Dar daugiau šilumos išsiskiria kartu su prakaitu, kuris skleidžia kūno šilumą į išorę. Prakaitavimo procesas moksle vadinamas perspiracija. Prakaito liaukos padeda atvėsinti kūną ir palaiko pastovią kūno temperatūrą, tokiu būdu išlaiko organizmo homeostazę, t.y. organizmo gebėjimą palaikyti vidinės terpės pastovumą kintančių sąlygų metu.

Tokia ypatinga termoreguliacija yra būdinga tik žmogui, ir tai suteikia mums galimybę prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų esant gana didelėms temperatūros skirtumams. Štai kodėl žmogus gyvena įvairiausiose žemės klimato juostose. Jis gali prisitaikyti prie šilumos Afrikos dykumose ir prie šalčio Antarktidos ledynuose.

Labai daug prakaito liaukų yra ant kaktos ir delnų. Štai kodėl patiriant baimės ar gėdos jausmą, pirmiausia suprakaituoja delnai ir kakta.

 

Jei jus sudomino šie faktai ir norite sužinoti apie odą daugiau - tuomet kviečiame mokytis odos priežiūros specialybės - kosmetiko - Mokykloje "Art of Beauty".

Asmenims, siekiantiems antros kvalifikacijos, suteikiama galimybė įgyti profesiją per 1 metus!

Daugiau informacijos apie šią specialybę ir mokymosi sąlygas rasite www.mokyklaaob.lt