Labai plona ir tuo pačiu metu tvirta ir elastinga, nuolat atsinaujina, bet tuo pačiu atlieka ir apsaugines funkcijas, ji padeda kartu su prakaitu pašalinti daug kenksmingų medžiagų, tuo pačiu metu sintetina ir naudingas organizmui medžiagas. Būtent šios ir kitos odos savybės suteikia jai unikalumo.

 

FAKTAS 6 – Oda irgi kvėpuoja

 

Nors šiuo atveju dujų apykaita nevyksta, oda sunaudoja deguonį, nes ji nuolat atsinaujina. Lygiai ketvirtadalis viso kraujo cirkuliuoja odoje, aprūpindamas ja visomis būtinomis medžiagomis, reikalingomis naujų ląstelių formavimuisi. Be deguonies, odai reikia angliavandenių, baltymų, vitaminų ir mikroelementų. Pagal angliavandenių medžiagų apykaitos galią, oda šiek tiek užleidžia vietą kepenims ir raumenims.

 

Kačių ir šunų prakaito liaukos yra silpnai išvystytos, todėl jie atvėsina savo kūną, atidarydami burną ir iškišdami savo liežuvį.

 

80% šilumos, kurią gamina organizmas, išskiriama per odą. Toks pastovus organizmo šilumos praradimas yra normalus, nes šilumos užsilaikymas kelia grėsmę medžiagų apykaitai.

 

Jei jus sudomino šie faktai ir norite sužinoti apie odą daugiau - tuomet kviečiame mokytis odos priežiūros specialybės - kosmetiko - Mokykloje "Art of Beauty".

Asmenims, siekiantiems antros kvalifikacijos, suteikiama galimybė įgyti profesiją per 1 metus!

Daugiau informacijos apie šią specialybę ir mokymosi sąlygas rasite www.mokyklaaob.lt