Teikiame informaciją apie studijas Prancūzijoje. Studijos Prancūzijos valstybinėse aukštosiose mokyklose beveik nemokamos. Didelis aukštųjų mokyklų pasirinkimas. Studentams užsieniečiams taikomi tokie patys priėmimo reikalavimai ir registracijos mokestis, išduodami tokie patys diplomai, kaip ir prancūzams. Prancūzijos aukštojo mokslo diplomai skirstomi pagal europinę sistemą (LMD) apimančią atsiskaitytus studijų semestrus ir jų atitikmenį ECTS kreditais. Bakalauro studijų trukmė 3 metai, magistro studijų trukmė 2 metai, doktorantūros studijų trukmė 3 metai. Ypač atrekreipkite dėmesį, kad Prancūzijoje yra didelis pasirinkimas specializuotų magistro programų (M2), kurios trunka tik vienerius metus, ir į kurias galima stoti po bakalauro studijų Lietuvoje. 
Padedame išsirinkti norimą aukštąją mokyklą, studijų programą, paruošti stojimo dokumentus.  
Visais klausimais galite kreiptis giedre.bernotaite@diplomatie.gouv.fr 
 
 
Laikykite tarptautinį prancūzų kalbos egzaminą!
 
Prancūzų institutas – vienintelis tarptautinių prancūzų kalbos egzaminų centras Lietuvoje. Jeigu norite įvertinti turimas prancūzų kalbos žinias ir gebėjimus asmeniniais, darbo ar mokymosi tikslais, pasirinkite Jums tinkamiausią egzaminą - DELF, DALF, TCF, TEF ir DFP - ir užsiregistruokite. 
LR Švietimo ir mokslo ministro 2011 m. kovo 16 d. įsakymu, moksleiviams, sėkmingai išlaikiusiems DELF B2, DALF C1 ar DALF C2 egzaminą, nebūtina laikyti Brandos egzamino. DELF / DALF egzamino rezultato atitikmuo Valstybiniam užsienio kalbų brandos egzaminui nustatomas įsakymo numatyta tvarka. 
Daugiau informacijos apie egzaminus ir tvarkaraščius rasite Prancūzų instituto internetinėje svetainėje - www.prancuzuinstitutas.lt
 
 
Mokykitės prancūzų kalbos autentiškoje aplinkoje!
 
Dirbdami daugiau nei dešimtmetį, sukaupėme vertingą patirtį organizuojant prancūzų kalbos kursus bei egzaminus. Prancūzų institutas yra vienintelis mokymo centras Lietuvoje, siūlantis visus prancūzų kalbos lygius (nuo A1 iki C2) bei skirtingo profilio kursus: nuo užsiėmimų patiems mažiausiems iki specializuotų teminių kursų, taip pat valstybės tarnautojams rengiamų paskaitų ir seminarų. 
Siekdami užtikrinti kokybišką dėstymą, jau nuo 2004 m. dirbame pagal programas, atitinkančias Europos Tarybos taikomus užsienio kalbų mokėjimo standartus. Institute dirba daugiau nei dvidešimt geriausių prancūzų kalbos specialistų Vilniuje, daugelis jų – prancūzai. Siekiame taikyti naujausias ir pažangiausias dėstymo metodikas, todėl mūsų dėstytojai tobulinasi Prancūzijoje ir Instituto organizuojamuose mokymuose.
Galime drąsiai teigti, kad esame tikri šios kalbos mokymo profesionalai. Tai patvirtina ir gausus būrys mūsų studentų - per metus daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių draugiškoje aplinkoje susipažįsta su prancūzų kalba ir prancūzakalbe kultūra, tobulina savo kalbinius gebėjimus, pakaitomis naudodami vadovėlius ir autentišką medžiagą. Siūlome net keturias 2,5 mėn. kursų sesijas ir šešias intensyvių kursų sesijas per metus visiems lygiams.
 
Daugiau informacijos apie prancūzų kalbos kursus bei tvarkaraščius rasite Prancūzų instituto internetinėje svetainėje www.prancuzuinstitutas.lt