„Judaus jaunimo“ stende galėsi susipažinti su Europos Sąjungos judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti verslą. Stende vyks konsultacijos, kaip susirasti įdomią stažuotę, gauti darbą, pradėti verslą ir gauti jam paramą. 

 
Informaciją apie darbo ir gyvenimo sąlygas Europos Sąjungoje pristatys EURES Lietuva konsultantai. Galėsi susipažinti su aktualiais darbo pasiūlymais kitose valstybėse, nedarbo draudimo ypatumais vykstant į kitas valstybes.
 
Programos „Veiklus jaunimas“ stende sužinosi, kaip galima mokytis per neformalaus ugdymo veiklą. Sužinosi, kaip dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainų, mokymo kursų projektuose. Apie savanorystės galimybes ir patirtį galėsi pasikalbėti su Europos savanorių tarnybos savanoriais. 
 
Programos „Erasmus jauniesiems verslininkams“ stende sužinosi apie programą, kuri pradedantiesiems verslininkams suteikia galimybę dirbti kartu su nedidelės įmonės savininku nuo vieno iki šešių mėnesių kitoje ES valstybėje narėje. Programą pristatys VšĮ Tarptautinis darbo kontaktų tinklas.
 
Žinau viską – Eurodesk Lietuva stende konsultantai pristatys naująją studijų Europoje duomenų bazę su visa svarbiausia praktine informacija. Tiems, kurie nenori studijuoti, jie siūlys savanorišką veiklą Lietuvoje, užsienyje, konsultuos apie kitas jaunų žmonių galimybes Lietuvoje ir visame pasaulyje. 
 
Verslumo skatinimo fondo stende bus pristatomos patrauklios paramos jaunam verslui galimybės. Fondas, kuriam lėšos skirtos iš Europos socialinio fondo, suteikia galimybę labai mažoms, mažoms įmonėms ir fiziniams asmenims palankiomis sąlygomis pradėti ar plėtoti naują verslą, dalyvauti verslo pagrindų mokymuose. 
 
Apie finansinę paramą versliam jaunimui galėsi sužinoti Šiaulių banko stende, kuriame bus pristatomos ES finansuojamos verslo kreditavimo priemonės „Progress“ ir „Jeremie“. 
 
Europos Komisijos stende sužinosi apie „Judaus jaunimo“ iniciatyvos tikslus, galėsi išbandyti savo sėkmę sukdamas laimės ratą ir dalyvaudamas kituose žaidimuose. 
 
 
Kokie renginiai vyks?
 
Vasario 2 d., ketvirtadienį, 13.00–14.00 val. idėjų inkubatoriuje
Improvizuotas ES iniciatyvos „Judus jaunimas“ pristatymas. Dalyvauja teatras „Kitas kampas“. - NEPATVIRTINTAS
 
Vasario 2 d., ketvirtadienį, 15.00–16.00 val. salėje 5.5
Seminaras „Kad mokymasis būtų lyg sviestu pateptas“
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros seminaras su praktiniais užsiėmimais mokiniams ir mokytojams. Dalyviai bus kviečiami patirti, kaip galima mokytis kitaip ir kuo svarbus mokymasis iš patirties. Seminarą ves ES programos „Veiklus jaunimas“ mokymo vadovai Monika Kėžaitė-Jakniūnienė ir Artūras Malinauskas. 
 
Vasario 3 d., penktadienį, 14.00–15.00val. salėje 5.3
Euroblogas GYVAI diskusija „Ką renkiesi tu: verslą, karjerą ar savanorystę?“
Diskutuos: Daumantas Mikučionis – laikraščio „15min“ ir kavinių tinklų „Coffee Inn“ įkūrėjas bei dalininkas; Valdas Maksvytis – Lietuvos jaunimo darbo centrų koordinatorius; Laima Macevičiūtė – VšĮ „Jaunimo mainų agentūra“ darbuotoja, savanorė, pusę metų praleidusi Bolivijoje. Organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
 
Vasario 3 d., penktadienį, iniciatyvos „Judus jaunimas“ stende 
Programa „Veiklus jaunimas“ kvies patobulinti savo svarbiausias kompetencijas per užsiėmimus, kuriuos ves programos ekspertai ir patyrę projektų vykdytojai. Organizuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. 
 
 
Daugiau apie ES iniciatyvą „Judus jaunimas“
 
„Judus jaunimas“ – Europos Sąjungos ekonomikos augimo strategijos „Europa 2020“ dalis. Tai Europos jaunimo švietimo ir užimtumo politikos priemonių visuma,  pradėta įgyvendinti 2010 m. 
 
Iniciatyvos „Judus jaunimas“ tikslas – pagerinti jaunimo išsilavinimą ir įsidarbinimo galimybes, sumažinti jaunimo nedarbą ir padidinti įsidarbinusių jaunuolių skaičių siekiant platesnio ES tikslo, kad dirbtų 75 % darbingo amžiaus (20–64 m.) žmonių. Šio tikslo bus siekiama švietimą ir mokymą geriau pritaikant prie jaunimo poreikių, skatinant kuo daugiau jaunuolių pasinaudoti ES teikiamomis studijų ar mokymosi kitoje šalyje stipendijomis ir skatinant ES šalis palengvinti jaunimo įsidarbinimą baigus mokslus.